Kaip gyvenimo išbandymai keičia žmogaus asmenybę?


Kaip gyvenimo išbandymai keičia žmogaus asmenybę? A. Škėma, S. Nėris.


Sena patarlė sako, jog žmogus- savo likimo kalvis. Bet ar tikrai viskas, ką patiriame gyvenimo kelyje, priklauso nuo mūsų pasirinkimų, ambicijų ir vilčių? O gal viską nulemia paprasčiausias atsitiktinumas? Juk likimas glūdi ne vien žmogaus charakteryje, bet ir išorinėse jėgose, kurios norom nenorom nukreipia asmenį reikiamu keliu. Galima sakyti, jog tos išorinės jėgos ir yra pats gyvenimas, siunčiantis mums išbandymus siekiant įprasminti kiekvieno būtį. Pasak Dalai Lamos XIV : „po sunkių išbandymų, gyvenimas kartais tampa prasmingesnis“. Vienaip ar kitaip tie išbandymai keičia ne tik požiūrį į gyvenimą, bet ir kiekvieno asmens charakterio savybes, neretai sujaukia žmogaus vidinį pasaulį. Vienus gyvenimo sunkumai priverčia tobulėti, mokytis, tačiau silpnesniuosius žlugdo ir tarsi smegduobės įtraukia į nesėkmių liūną, iš kurio vargu ar įmanoma išlipti. Ir nors jie lydi kiekvieną iš mūsų , kaip paveikia ir kokią įtaką daro asmens tobulėjimui ir transformacijai priklauso tik nuo paties žmogaus požiūrio, vidinės stiprybės, puoselėjamų dvasinių vertybių. Kyla klausimas: kokie išgyvenimai priverčia keistis ? Kokią įtaką jie daro asmenybės vystymuisi ir kaitai? Ir ar žmogus veiksnus pasipriešinti toms išorinėms jėgoms?

Turbūt niekas neprieštaraus, jog viena iš svarbiausių gyvenimo vertybių žmogui yra tėvynė. Ryšys su ja- tai pagrindas, formuojantis tvirtą, patriotišką ir stiprią asmenybę.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (966 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Pg
  • Kaip gyvenimo išbandymai keičia žmogaus asmenybę?
    10 - 1 balsai (-ų)
Kaip gyvenimo išbandymai keičia žmogaus asmenybę?. (2019 m. Lapkričio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaip-gyvenimo-isbandymai-keicia-zmogaus-asmenybe.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 04 d. 03:11
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo