Kaip ir kodėl šiandienos literatūroje ir kultūroje gaivinamas LDK palikimas?


Kalbėjimo tema. Kaip ir kodėl šiandienos literatūroje ir kultūroje gaivinamas LDK palikimas ? Teiginiai LDK palikimas gaivinamas kodėl ? LDK palikimas gaivinamas kaip ? Pavyzdžiai argumentacijai. Planas Įžanga.


„Mindaugas“ (šiuo kūriniu Just. Marcinkevičius parodo sunku kelią, nueitą iki valstybės suvienijimo, krikšto klausimą)

Architektūros paveldo rekonstukcija (Valdovų rūmai, Medininkų pilis ir t.t.)

Didinga Lietuvos istorinė praeitis skatina žmones domėtis, stengtis išsaugoti likusius istorinius monumentus arba juos atkurti, rinkti medžiagą apie senuosius Lietuvos valstybės gyvavimo etapus bei ją vėliau perteikti kitiems žmonėms, mokant juos gerbti savo tautos istoriją ir ja didžiuotis. Istorija žadina Lietuvos tautinę savimonę, kuri slypi žmonių mintyse, širdyse bei, žinoma, istoriniuose, kultūriniuose paminkluose, mokslo bei literatūros veikaluose. Savo kalboje norėčiau aptarti priežastis, kurios verčia lietuvius gaivinti senovės palikimą ir būdus, kuriais tai yra daroma.

Rengiant keliones į LDK priklausiusias teritorijas/architektūros paminklų fotografijos parodas. (Žygis su žemaitukais iki Juodosios jūros/A. Aleksandravičiaus fotografijų paroda „Paskutiniai LDK šėšėliai“)

Rengiant LDK istorinės rekonstrukcijos festivalius. (LDK istorinės rekonstrukcijos festivalis)

Turtinga Lietuvos istorija skatina žmones prisiminti tuos laikus, didžiuotis jais, lyginti su dabartimi, mokytis iš tų amžių pasiekimų bei klaidų.

Didinga Lietuvos istorinė praeitis skatina žmones domėtis, stengtis išsaugoti likusius istorinius monumentus arba juos atkurti, rinkti medžiagą apie senuosius Lietuvos valstybės gyvavimo etapus bei ją vėliau perteikti kitiems žmonėms, mokant juos gerbti savo tautos istoriją ir ja didžiuotis.  Vienas iš Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Iniciatyvinės grupės narių, politologas Vytautas Radžvilas sako, jog:  „Istorijos nežinantys žmonės yra vaikai.“ Istorija žadina Lietuvos tautinę savimonę, kuri slypi žmonių mintyse, širdyse bei, žinoma, istoriniuose, kultūriniuose paminkluose, mokslo bei literatūros veikaluose. Savo kalboje norėčiau aptarti priežastis, kurios verčia lietuvius gaivinti senovės palikimą ir būdus, kuriais tai yra daroma.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1335 žodžiai)
  • Mokykla
  • Matas
  • Kaip ir kodėl šiandienos literatūroje ir kultūroje gaivinamas LDK palikimas?
    10 - 10 balsai (-ų)
Kaip ir kodėl šiandienos literatūroje ir kultūroje gaivinamas LDK palikimas?. (2016 m. Vasario 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaip-ir-kodel-siandienos-literaturoje-ir-kulturoje-gaivinamas-ldk-palikimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 00:23
×