Kaip įsitvirtinti naujame darbe: adaptacija ir interesų atstovavimas


Kaip įsitvirtinti naujame darbe adaptacija ir interesų atstovavimas. Pagrindinės temos. Pasitikėjimas savimi ir įsitvirtinimas naujoje darbo vietoje. Žodiniai agresijos ženklai. Žodiniai nepasitikėjimo savimi ženklai. Žodiniai pasitikėjimo savimi ženklai. Žemą savęs vertinimą palaiko. Aukštą savęs vertinimą palaiko. Pokalbis su darbdaviu. Darbdavio klausimai jūsų kvalifikacijos nustatymui. Klausimai jūsų motyvacijai įvertinti. Klausimai jūsų motyvacijai nustatyti. Jūsų patikimumo įvertinimas. Darbuotojo adaptacijos proceso etapai. Galimos reakcijos į pokyčius. Pripažinimas. Abejingumas. Pasyvus priešinimasis. Aktyvus priešinimasis. Darbuotojų brandumo lygiai. Galimi 4 brandumo lygiai. Darbuotojų adaptacija. Įmonėse taikoma darbuotojų adaptavimo sistema apima. Darbuotojų adaptacijos lygiai. Adaptacijos lygių ypatumai. SĖKMĖS įsitvirtinant naujame darbe!

Pasitikėjimas savimi ir įsitvirtinimas naujoje darbo vietoje Įsidarbinimo sėkmę lemiantys veiksniai Darbuotojo adaptacijos proceso etapai Interesų atstovavimas (konfliktas, derybos, bendradarbiavimas).

Pasitikėjimas savimi – tai įgūdis; vadinasi, jį galima ugdyti/įgyti. Pasitikėti savimi – tai reiškia: Vadovautis savo asmeninėmis vertybėmis; Pasakyti ir apginti savo nuomonę; Parodyti savo jausmus; Pareikšti savo teises.

Ypatingai egocentriški teiginiai; Nusodinimai; Grasinimas arba numanomas grasinimas; Maskuojami įsakymai; Nuomonė, reiškiama kaip faktas; Savęs liaupsinimas; Numanomas kaltinimas; Slėpimasis už taisyklių rinkinio; Perdėti apibendrinimai; Akivaizdžiai primityvios prielaidos;.

Perdėtas atsiprašinėjimas; Atsakomybės perkėlimas siekiant leidimo; Ilgi, išvedžiojantys sakiniai; Temos vengimas; Tuščiažodžiavimas; Atsainumas; Marionečių žaidimas; Savęs nuvertinimas; Nusižeminimas; Nieko nesakymas.

Savo atsakomybę pabrėžiantys teiginiai; Aiškūs, glausti, paprasti teiginiai; Atviras požiūris; Atviras klausinėjimas; Faktų ir nuomonių atskyrimas; Konstruktyvi kritika.

Savęs neigimas; Negatyvus galvojimas; Visos kritikos priėmimas; Nusodinimų (netiesioginių įžeidimų) priėmimas; Savęs nusodinimas (įžeidinėjimas); “Man nesvarbu” – savo pasirinkimo atsisakymas; Nerizikavimas – tylus sėdėjimas, laukimas; Nuobodulys; Atsisakymas savo teisių; Nuoširdaus pagyrimo atsisakymas; Jausmų slopinimas; “Superžmogus”; Gyvenimas dėl kitų.

Realistiniai reikalavimai sau; Rūpinimasis savimi; Pozityvus galvojimas; Konstruktyvus kritikos priėmimas; Konstruktyvus reagavimas į nusodinimus; Savęs paskatinimas; Rizikavimas - judėjimas pirmyn, iniciatyva; Sprendimų priėmimas; Susidomėjimas; Savo teisių gynimas; Nuoširdus pagyrimų priėmimas; Jausmų išreiškimas; Buvimas savimi; Savo teisių įsisąmoninimas.

Permainos yra normalus dalykas, tačiau jos ne visuomet noriai priimamos.

Galimas elgesys: Regresyvus elgesys. Nenoras išmokti. Protestas. Lėtas darbo tempas.

  • Psichologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 98 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 26 puslapiai (787 žodžiai)
  • Inga
  • Kaip įsitvirtinti naujame darbe: adaptacija ir interesų atstovavimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Kaip įsitvirtinti naujame darbe: adaptacija ir interesų atstovavimas. (2015 m. Spalio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaip-isitvirtinti-naujame-darbe-adaptacija-ir-interesu-atstovavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 13:57
×