Kaip išlikti savimi ir sugebėti džiaugtis kritinėse situacijose?


Kaip išlikti savimi ir sugebėti džiaugtis kritinėse situacijose? (Remtis: B Sruoga, V Mykolaitis-Putinas, J Kunčinas). Informaciniai šaltiniai.


Kartais gyvenimas priverčia žmogų rinktis, paliekant sunkų apsisprendimą, kuriuo keliu pasukti būtų teisingiausia, kuris kelias būtų naudingiausias ir tinkamiausias asmens atsiskleidimui, dvasinei ramybei rasti. Vincas Mykolaitis-Putinas – vienas žymiausių lietuvių rašytojų: poetas, prozininkas, dramaturgas, literatūros kritikas, istorikas ir teoretikas, daugiau kaip per penkiasdešimt intensyvaus kūrybinio darbo metų išlikęs pačioje intelektualinio gyvenimo viršūnėje, parašęs pirmąjį lietuvių psichologinį intelektualinį romaną „Altorių šešėly“, kuriame susipina pagrindinio veikėjo Liudo Vasario vidiniai ir išoriniai konfliktai, sprendžiamos savęs atradimo ir savo tikrojo gyvenimo kelio ieškojimo problemos. Liudo Vasario gyvenimas čia prasideda įstojimu į kunigų seminariją, šį likimą ir tolimesnį gyvenimą nulemiant jo tėvams, kaip ir pridera to meto laikotarpiui, ir tarsi baigiasi su kunigystės atsisakymu. Vincui Mykolaičiui-Putinui svarbi dvasinė pagrindinio veikėjo būsena, biografija, taip pat ir dvasinis sprendimas, pasaulėžiūros ir kūrybos formavimasis. Veiksmas dažniausiai plėtojamas pagrindinio veikėjo vidinio pasaulio raida. Pagrindinio veikėjo pasąmonėje glūdėjo tikėjimas, kuris buvo pagrįstas plačiomis kultūrinėmis ir patriotinėmis perspektyvomis, kurios buvo abejotinos: buvo sprendžiama, ar įmanoma būti ir kūrėju, ir kunigu.

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1028 žodžiai)
  • Mokykla
  • Kamila
  • Kaip išlikti savimi ir sugebėti džiaugtis kritinėse situacijose?
    10 - 3 balsai (-ų)
Kaip išlikti savimi ir sugebėti džiaugtis kritinėse situacijose?. (2020 m. Spalio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaip-islikti-savimi-ir-sugebeti-dziaugtis-kritinese-situacijose.html Peržiūrėta 2020 m. Gruodžio 02 d. 11:33
×
35 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo