Kaip išmokti išgyventi akimirką


Įvadas. Laikas i jo samprata. Gyvenimas i jo prasmė. Kaip išgyventi akimirką. Išvados. Panaudota literatūra.


Laikas – viena pagrindinių suvokimo ar būties formų, kuriai būdingas nuoseklumas ir negrįžtamumas. Gamtos moksluose ir matematikoje – matuojamas dydis, tai begalinis laikas, astronominis laikas ir t.t.

Amžiams bėgant, daugybė filosofų padarė išvadą, kad tiek praeitis, tiek ateitis yra fiksuotos. Fizikai laiką linkę laikyti laikovaizdžiu ( analogiškai kraštovaizdžiui ) – kai visi praeities ir ateities įvykiai jame yra kartu. Fizikams laikas nei teka, nei praeina.

Bandydami kažką apmąstyti, mąstome apie praeitį, į kurią kas akimirką patenka nauji dalykai. Bet žmogus niekada negali apmąstyti dabarties. Todėl bandymas suvokti dabartį – per praeitį prilygsta pastangoms išgerti jūrą, nes kiekviena akimirka praeitį pildo naujų duomenų gausa ir kiekvieną akimirką pats žmogus juda gyvenimu mirties link .

Tikėjimas ir viltis, priešinga, yra visada orientuoti ne į praeitį, bet į ateitį. Tikint priimamos tam tikros tiesos ir pagal jas veikiam. Viltis yra glaudžiai susijusi su tikėjimu yra vylimasis, kad kažkas bus. Be tikėjimo ir vilties žmogus negali atlikti net kasdieninių darbų, nes net vinies nepradėtume kalti netikėdami, kad ją galime įkalti.

Tikėdami mes veikiame, atrasdami prasmę toliau gyventi.

Gyvenimo prasmė turi būti universali visiems, kai kalbama apie bendrą žmogiškąją gyvenimo prasmę. Kaip turtingam, taip ir vargšui, talentingam, taip ir negabiam, sveikam ir ligoniui, kaip darbininkui, taip ir karaliui.

Mes per daug geriame, rūkome per daug, išlaidaujame neatsakingai, juokiamės per mažai, važinėjame per greitai, per lengvai supykstame, per vėlai einame miegoti, pabundame pavargę, skaitome per mažai, per daug žiūrime televizorių ir per retai meldžiamės. Padidinome savo pretenzijas, tačiau sumažinome vertybes. Kalbam labai daug, pernelyg retai mylime ir pernelyg dažnai nekenčiame.

Mes žinome, kaip išgyventi, bet nežinome kaip gyventi. Pridedam žmogaus gyvenimo metus, bet nepadedam gyvenimo metams.

  • Filosofija Referatas
  • Microsoft Word 199 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1736 žodžiai)
  • Kolegija
  • Natalja
  • Kaip išmokti išgyventi akimirką
    10 - 10 balsai (-ų)
Kaip išmokti išgyventi akimirką. (2016 m. Kovo 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaip-ismokti-isgyventi-akimirka.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 04:43
×