Kaip išsirinkti konstrukcijų tipą naujo namo statybai


Santrauka. Įvadas. Mūrinis namas. Medinis namas. Modulinis namas. Monolitinis namas. Šiaudinis namas. Įvadas. Informaciniai šaltiniai.


Dauguma jaunų šeimų nori privatumo savo gyvenime, todėl jie renkasi iš galimybių: pirkti jau pastatytą namą ar statyti savo. Žinoma, perkant jau pastatytą namą taip pat yra atkreipiamas dėmesys, iš kokių medžiagų jis pastatytas, bet šiame darbe labiau nagrinėsime ir lyginsime medžiagas naujai statomame name, jų privalumus ir trūkumus.

Teorinėje darbo dalyje yra pateikti mūrinio, medinio, modulinio, monolitinio ir šiaudinio namo ypatumai. Kokiame klimate jie gali būti statomi, kiek tai užtrunka ir su kokiais iššūkiais galite susidurti.

Išvadoje rasite atsakymus ir patarimus kokią medžiagą rinktis, pagrįstus statymo laiko, galimų lėšų ir klimato atžvilgiu.

Negalima teigti, kad viena medžiaga yra gera, o kita – bloga. Taip yra dėl to, nes skiriasi ir žmonių norai, fantazija, bei lėšos. Todėl vienareikšmiško atsakymo, kad namą statyti reikia būtent iš vienos ar kitos medžiagos nėra. Visų pirma teks nuspręsti, kokio dydžio norite statyti namą, kokios išvaizdos tikitės ir kiek lėšu jam galite skirti. Ir visa tai dar ne viskas. Teks ir atsižvelgti į galimybes, kokį namą galėsite statyti savo sklype, bet tai gal tik susiaurins medžiagų pasirinkimo ratą ir padės jums lengviau apsispręsti.

Mūrinis namas labiausiai tiktų tiems žmonėms, kurie nori tikrai tvirto ir ilgaamžio namo. Taip pat ,,mūrinukai“ gali pasiekti neįprastas konstrukcines galimybes, jei norite kažko įmantresnio. Bet reiktų atsižvelgti į tai, kad statybos sąmata nebus pigi ir statybos metu reikėtų suplanuoti kur bus laikomos atliekos, bei statybos technika.

Medinis namas puikiai tinka tiems, kurie nori jaukaus ir lengvai prižiūrimo namo. Mediniai namai yra ko gero ,,tyliausi“, t.y. pasižymi gera garso izoliacija. Taip pat, pastatyti medinį namą yra kur kas pigiau ir greičiau, nei mūrinį. Jei manote, kad medinis namas yra nesaugus, dėl galimo gaisrinio pavojaus, tada jūs klystate. Tinkamai impregnuota mediena degdama išlaiko ilgiau net už metalinę siją, mat metalas pradeda linkti, o mediena lieka tvirta, kol sudega pusė sijos.

Modulinis namas. Tai greičiausiai pastatomas namas iš visų. Jį užsisakius jau turėsite būstą net po 5 savaičių. Be to, pavyzdžiui pagausėjus šeimai, jūs lengvai galite prijungti dar vieną ar kelis modolius, o vaikams išsikrausčius, vėl juos nuimti.

Monolitinis namas dažniausiai statomas tuo atveju, kai norima pasiekti įspūdingų namo formų. Tai nėra pigu, bet yra ilgaamžiška ir greita. Į statybos aikštelę net nereikės tempti sunkios įrangos.

Statantiems šiaudinį namą teks apsišarvuoti kantrybe, nes statymo procesas užtrunka ilgiau, nei kitų tokio dydžio namų. Bet pasistačius šitokį namą galėsite džiaugtis ekologišku namu. Šis namas pasižymi mažomis šildymo išlaidomis.

  • Microsoft Word 37 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (4159 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gytis
  • Kaip išsirinkti konstrukcijų tipą naujo namo statybai
    10 - 2 balsai (-ų)
Kaip išsirinkti konstrukcijų tipą naujo namo statybai. (2019 m. Lapkričio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaip-issirinkti-konstrukciju-tipa-naujo-namo-statybai.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 19 d. 09:46
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo