Kaip kalba padeda atskleisti vaizduojamąjį laikotarpį Mariaus Ivaškevičiaus Madagaskare?


Tema: 5. Kaip kalba padeda atskleisti vaizduojamąjį laikotarpį Mariaus Ivaškevičiaus Madagaskare?

Kalbėjimo potemė 12 klasei. 5 temos kalbėjimo pavyzdys. Priedas - išplėstinis planas, literatūros šaltiniai.

Šioje kalboje nagrinėjamas Mariaus Ivaškevičiaus kūrinys Madagaskaras. Kalba padeda atskleisti vaizduojamą laikotarpį. Labai geras pavyzdys pasirinkusiems kalbėjimą šia tema.

Suformuotos potemės pavadinimą rasite parsisiuntę potemę, rekomenduojame jį pasikeisti pagal save.


Savo kalboje nagrinėsiu kaip kalba padeda perteikti vaizduojamąjį laikotarpį. Marius Ivaškevičius – prozininkas, dramaturgas, kino scenaristas, režisierius. Jis pasižymi savitu poetiniu stiliumi, jis kitaip prabyla apie meilę tėvynei, patriotizmą ir idealizmą. Ivaškevičiaus kūryboje išradingais kalbos žaismais persipina tragiškumo ir komiškumo, juokingumo ir graudumo pojūčiai, kas skatina kitaip pažiūrėti į rimtus dalykus.

Vienas sėkmingiausių šio menininko darbų yra pjesė ,, Madagaskaras‘‘. Ji laikoma naujosios istorinės dramos pavyzdžiu. Pjesės sėkmės priežastis – intriguojantis siužetas, išmoningos situacijos ir meistriški dialogai, pasitelkiant autentišką pirmosios dvidešimto amžiaus pusės kalbą . Dramai apie lietuviškas utopijas M. Ivaškevičius, paskatintas režisieriaus ,,atrado‘‘ unikalią ir nelegendinę asmenybę – Kazį Pakštą. Veikėjo idėja perkelti lietuvius į saugesnį pasaulio kraštą, jau pati iš savęs kelia juoką. Dramoje išradingai kuriamas kalbėjimo būdas balansuoja tarp rimtumo ir parodijos. Taip meniškai ir su negailestinga ironija išreikšti meilę ir patriotizmą savo tautai, bet kartu su karčia ironija parodyti savo tautos paklydimus gali tik išskirtinio talento žmogus.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1234 žodžiai)
  • Mokykla
  • Kaip kalba padeda atskleisti vaizduojamąjį laikotarpį Mariaus Ivaškevičiaus Madagaskare?
    10 - 1 balsai (-ų)
Kaip kalba padeda atskleisti vaizduojamąjį laikotarpį Mariaus Ivaškevičiaus Madagaskare?. (2017 m. Sausio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaip-kalba-padeda-atskleisti-vaizduojamaji-laikotarpi-mariaus-ivaskeviciaus-madagaskare.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 07:47
×