Kaip kalbos norminimo tendencijos priklauso nuo istorinio laikotarpio - Kalba, 14 kalbėjimo potemė


Kalbos norminimas. Kalbos norminimas ir istorinis laikotarpis. Kaip norminimo tendencijos priklauso nuo istorinio. Kaip norminimo. Kaip kalbos tendcenicjos priklauso nuo istorinio laikotarpio. Dabartines kalbos norminimo tendencijos. Istorinio laikotarpio kalba. Kodel kalba reikia norminti. Kodėl reikia norminti kalbą?. Kalbos 14 poteme.

Lietuvių kalbėjimo potemės 2018. Tema: kalba. Potemė ir planas. Kaip kalbos norminimo tendencijos priklauso nuo istorinio laikotarpio. Savo įžvalgas argumentuokite pavyzdžiais. Kokybiška kalbėjimo potemė su planu.


Kalba nuolat kinta dėka įvairių pasaulyje vykstančių procesų. Todėl, norint išlaikyti jos pastovumą reikalingas kalbos norminimas. Norminimas tai taisyklių kūrimas, rašybos, skyrybos nustatymas, kalbos sistemos kūrimas. Kalbos norma tai visuomenėje pripažįstama kalbos faktų ir jos vartojimo būdų visuma. Kalbos faktais laikomi įvairūs garsai, žodžio formos, žodžių junginiai, sakiniai arba visas tekstas. Šiandien savo kalboje pasidalinsiu įžvalgomis,

Visų pirma, reikėtų pradėti nuo to, kad bendrinės kalbos normos yra fiksuotos ir surašytos kodeksuose. Yra skiriamos keturios kalbos normos: rašybos ir skyrybos rinkiniai, žodynai bei gramatika. Taip pat yra atsižvelgiama į daug norminimo kriterijų. Universalaus tikslingumo kriterijus reiškia, kad renkamasi vartoti tai kas tikslinga. Kalbos grynumo kriterijus - kalboje reikia palikti tik tuos kas iš tiesų yra tikslinga.

Kaip kalbos norminimo tendencijos priklauso nuo istorinio laikotarpio - Kalba, 14 kalbėjimo potemė. (2013 m. Kovo 06 d.). http://www.mokslobaze.lt/kaip-kalbos-norminimo-tendencijos-priklauso-nuo-istorinio-laikotarpio---kalba-14-kalbejimo-poteme.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 05:53