Kaip keistųsi švietimo teismas, jei sukurtume švietimą humanistinės ugdymo paradigmos pagrindu? esė


Kaip keistųsi švietimo teismas, jei sukurtume švietimą humanistinės ugdymo paradigmos pagrindu? esė.


Dabartinis Lietuvos švietimas yra paremtas klasikine ugdymo paradigma, kuri pradėjo ryškėti XVII a. pab. – XVIII a. prad. Ši ugdymo paradigma gyvuoja labai ilgai ir yra susilaukusi įvairių interpretacijų, kritikos, tačiau kaip jokio pasikeitimo nėra – taip nėra. Kaip opozicija klasikiniam ugdymui yra humanistinis ugdymas. HUP orientuojasi į žmogaus prigimtį, jo vidinį pasaulį, vertybes, žmogus yra suvokiamas kaip atskira asmenybė, tad jam yra lengviau save pažinti. Mano nuomone, filmuko pradžioje išsakyti Einšteino žodžiai puikiai apibūdina esamą situaciją: „Visi yra genijai, bet jeigu tu teisi žuvelę dėl jos gebėjimo kopti į medžius, ji visą gyvenimą galvos, kad ji yra kvaila“. O atsakant į esė klausimą „Kaip keistųsi švietimo teismas, jei sukurtume švietimą HUP pagrindu?“ atsakymas vienas – to teismo net nebūtų. Tad aš šioje esė bandysiu atskleisti teisme pateiktus kaltinimus švietimui ir kokia būtų situacija, jeigu mes vadovautumėmės HUP.

Viską apibendrinus galiu teigti, jog šiandieniam švietimui labiau primityvesnis ugdymas yra humanistinis, nes yra ugdomos ne vien žinios, bet ir gebėjimai, kuriuos vaikai galės pritaikyti savo tolimesniame gyvenime. Jeigu švietimas vadovautųsi HUP, tai tokio teismo, kuris buvo filmuke net nebūtų, nes HUP vadovaujasi visai kitais dalykais: atsižvelgia į prigimtį, į kiekvieną mokinį žiūrima kaip į atskirą individą, vyrauja lygybė, skatinamas kūrybiškumas ir kiti dalykai. „Jei sėkla kristų tik į paviršutinišką proto dirvą, iš jos neišaugtų žinojimo vaisiai, galintys pakeisti gyvenimą“ – Andrew B. Schmookleris.

  • Microsoft Word 34 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1421 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dovilė
  • Kaip keistųsi švietimo teismas, jei sukurtume švietimą humanistinės ugdymo paradigmos pagrindu? esė
    10 - 2 balsai (-ų)
Kaip keistųsi švietimo teismas, jei sukurtume švietimą humanistinės ugdymo paradigmos pagrindu? esė. (2017 m. Lapkričio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaip-keistusi-svietimo-teismas-jei-sukurtume-svietima-humanistines-ugdymo-paradigmos-pagrindu-ese.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 27 d. 06:47
×
145 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo