Kaip kinta lietuvių kalba, keičiantis visuomenės komunikacinėms reikmėms? pagrįskite savo nuomonę konkrečiais pavyzdžiais.


Kodel kalba kinta. Kodel kinta kalba. Lietuviu kalba siuolaikineje visuomeneje. Telefonine kalba. Kaip kinta kalba. Del ko kinta kalba. Kaip kinta kalba?. Lietuviu kalba nuolat kinta. Kalba nuolat kinta. Zinuciu kalba.

Kaip kinta kalba, keičiantis visuomenės komunikacinėms reikmėms? Pagrįskite nuomonę konkrečiais pavyzdžiais.


Šiuolaikinėje visuomenėje žmonių gyvenimas vis labiau spartėja, jie nuolat skuba. Dėl šios priežasties dabar yra daug komunikacinių priemonių, kad būtų galima greitai susisiekti. Taip pat dabar spausdintinę kalbą ant laikraščių ar žurnalų pakeitė internetinė spauda, kuri yra netaisyklinga ir netgi užteršta svetimybėmis bei pačių komentuotojų komentarais. Dėl šių priežasčių lietuvių kalba nuolat kinta, kad ir kaip lietuvos kalbininkai ją puoselėtų.

Dėl prastos ekonominės padėties lietuvoje, daugelis piliečių emigruoja į užsienio valstybes. Dabar populiariausia valstybė, kurioje dirba lietuviai yra airija arba anglija. Šiose šalyse vyrauja anglų kalba, kurią tenka mokytis ir mūsų emigravusiems piliečiams. Žmonės emigruoja dėl pinigų trūkumo arba nedarbo. Dažniausiai tai būna pavieniai asmenys, kurie aukojasi, išvažiuodami į svečia šalį, dėl savo šeimos gerovės. Ilgiau pabuvoję užsienio šalyje, žmogus pamažu pripranta prie svetimos kalbos ir netgi papročių. Užsidirbus pakankamai pinigų vieni žmonės grįžta į savo tėvynę, o kiti emigruoja į svetimą šalį kartu su visa šeima. Grįžęs pilietis nejučiomis gali maišytis kalbėdamas ir taip mokyti kitus anglų kalbos. Taip ir atsiranda svetimybių, anglizmų lietuvių kalboje.

Mobiliaisiais telefonais nuolat siunčiame žinutes. Tai gali neigiamai įtakoti jaunų žmonių raštingumą. Mokiniai pradeda rašyti per pamokas į sąsiuvinius netaisyklinga telefonine kalba. Rašydami trumpąsias žinutes, ne tik vaikai, bet ir suaugusieji vartoja netaisyklingus lietuviškus rašmenis, žodžiai rašomi be nosinių, trumpinami.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (531 žodžiai)
  • Mokykla
  • Andrius
  • Kaip kinta lietuvių kalba, keičiantis visuomenės komunikacinėms reikmėms? pagrįskite savo nuomonę konkrečiais pavyzdžiais.
    10 - 1 balsai (-ų)
Kaip kinta lietuvių kalba, keičiantis visuomenės komunikacinėms reikmėms? pagrįskite savo nuomonę konkrečiais pavyzdžiais.. (2012 m. Kovo 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaip-kinta-lietuviu-kalba-keiciantis-visuomenes-komunikacinems-reikmems-pagriskite-savo-nuomone-konkreciais-pavyzdziais.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 02:30
×