Kaip kinta Lietuvių kalba


Rašinys kaip kinta kalba. Kaip kinta kalba. Proteviai saugojo lietuviu kalba. Kaip kinta kalba internete. Kaip lietuvių kalba kinta internete.

Kaip kinta lietuvių kalba, keičiantis visuomenės komunikacinėms reikmėms? Pagrįskite savo nuomonę konkrečiais pavyzdžiais.

Jau viduramžiais lietuvos kunigaikščiai ir didikai kalbėjo lietuviškai, nors ši kalba ir nebuvo oficiali. Per trumpą lietuvos nepriklausomybės laikotarpį lietuvių kalbai tapti buvo sudarytos visos sąlygos. Tačiau tas mūsų kultūros ir kalbos aukso amžius buvo neilgas – jį nutraukė prasidėjęs antrasis pasaulinis karas ir okupacijos. Nepaisant to, dėka lietuvių ryžto, užsispyrimo ir noro būti nepriklausomiems, mūsų protėviai sugebėjo ją išsaugojo nors ir tekdavo už lietuvišką žodį sumokėti laisve ar net krauju. Dabar lietuva yra nepriklausoma šalis, o ir naujausių technologijų įvairovė, komunikacijos leidzia šią kalbą vartoti laisvai ir nevaržomai, įvairios technologijos ir komunikacijos priemonės suteikia galimybę neribotai bendrauti, plačiai domėtis viskuo kas tik domina …

Tačiau ar dabar, esant nepriklausomiems ir gyvenant šiuolaikiniame amžiuje vertiname tai ką mūsų protėviai taip gynė ir saugojo, ir ar tobulėjant naujausioms komunikacijos reikmėms lietuvių kalba nepraranda savito išskirtinumo?

Mano nuomone įvairių komunikacinių technologijų dėka lietuvių kalba pamirštama ir tampa susvetimėjusia, visai kitokia nei kalbėjo mūsų proseneliai ar tėveliai.

Ypatingai jaunimo tarpe naudojantis mobiliaisiais telefonais bei bendraujant internetu, trumpinant sakinius ir taupant laiką yra paplitę užsienietiškų žodžių trumpiniai. Maža dalis jaunuolių naudoja lietuviškus žodžius “gerai”, juos pakeičia sutrumpinimu- “ok”, pasisveikindami dažniau vartoja vietoj “labas” ar “sveikas”, anglišką žodį “hi”, o atsisveikindami rusiškąjį “dw”.

  • Lietuvių kalba Rašinys
  • Microsoft Word 8 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (632 žodžiai)
  • Mokykla
  • Kamile
  • Kaip kinta Lietuvių kalba
    9 - 3 balsai (-ų)
Kaip kinta Lietuvių kalba. (2012 m. Vasario 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaip-kinta-lietuviu-kalba.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 03:25
×