Kaip kuriamas absurdas A.Kamiu romane Svetimas


Absurdas – tai beprasmybė, visa kas prieštarauja logikai ir sveikam protui. Ši sąvoką egzistencialistams yra viena svarbiausių, juk būtent jie teigė, kad gyvenimas – absurdas. Tai galime įžvelgti ir viename garsiausių XX a. Egsistencialisto Albero Kamiu romane „Svetimas“, kur pagrindinis veikėjas patenka į absurdiškas situacijas, teismo procese daugiau laiko skiriama laidotuvėms, o ne nužudymui, o pabaigoje kūrinio Merso susitaiko su likimu ir gyvenimo absurdu. Absurdas egzistuoja ir kasdieniškame gyvenime. Būtent Albero Kamiu romano „Svetimas“ I dalyje yra daugiausia nagrinėjamas pagrindinio veikėjo – Merso asmeninis gyvenimas ir jo įvykiai. Absurdas – tai beprasmybė, būtent taip Merso suvokia savo gyvenimą būtent jis yra atsiribojęs nuo aplinkinių, jausmų, jam viskas gyvenime atrodo beprasmiška, net pats gyvenimas, dažnai į klausimus atsako „man visai vis tiek“, nežino kada mirė jo mama „Šiandien mirė mano mama.

Absurdas egzistuoja ir kasdieniškame gyvenime. Būtent Albero Kamiu romano „Svetimas“ I dalyje yra daugiausia nagrinėjamas pagrindinio veikėjo – Merso asmeninis gyvenimas ir jo įvykiai. Absurdas – tai beprasmybė, būtent taip Merso suvokia savo gyvenimą: būtent jis yra atsiribojęs nuo aplinkinių, jausmų, jam viskas gyvenime atrodo beprasmiška, net pats gyvenimas, dažnai į klausimus atsako: „man visai vis tiek“, nežino kada mirė jo mama: „Šiandien mirė mano mama. O gal ir vakar, nežinau.“, paklaustas kiek jai buvo metų, jis to nežino. Kai kurie jo poelgiai yra sunkiai paaiškinami sveiku protu: per mamos laidotuves jis net nerauda ir neverkia, sekančią dieną, jis lyg nieko nebūtų atsitikę, susitinka su buvusia kolege Mari, taip pat vengia bendradarbių užuojautos.

  • Microsoft Word 12 KB
  • 2016 m.
  • 1 puslapis (467 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Tautvydas
  • Kaip kuriamas absurdas A.Kamiu romane Svetimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Kaip kuriamas absurdas A.Kamiu romane Svetimas. (2014 m. Spalio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaip-kuriamas-absurdas-akamiu-romane-svetimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 02:16
×