Kaip laimė suprantama visiškai demoralizuotoje visuomenėje?


Kaip laimė suprantama visiškai demoralizuotoje visuomenėje?


Laimės samprata kiekvieno žmogaus yra suvokiama skirtingai. Ši būsena yra individuali ir priklauso nuo įvairių gyvenimo aplinkybių bei mus supančio žmonių būrio. Sunkiausiai laimės ieškojimo keliu žengti teko meninės prigimties individams. Šie žmonės išsiskiria jautriu pasaulio suvokimu, jie stipriai išgyvena meilės jausmus ir yra linkę nugrimzti į filosofinius apmąstymus. Vartotojiška ir demoralizuota visuomenė neįstengia suprasti menininko būsenos ir tai tampa viena iš svarbiausių kliūčių laimės siekimo link. Vis dėlto net ir tokioje aplinkoje individui pavyksta rasti savo laimės šaltinį nors kartais tai reikalauja pasiaukojimo, kančios jausmo bei išsižadėjimo. Mano viešosios kalbos tikslas – pristatyti laimę sukeliančius dalykus moralinių vertybių netekusioje visuomenėje.

Intelektualui vienu iš pagrindinių laimės šaltinių demoralizuotoje visuomenėje tampa galimybė realizuoti save kūrybiniame pasaulyje. Žvelgdami į lietuvių literatūrą galime atrasti pavyzdžių kai menininkui intelektas trukdo prisitaikyti prie gyvenimo standartų. Jam tenka susidurti su nelengvais išbandymais, atsisakyti savo prioritetų, bei pasistengti atsilaikyti prieš neigiamai nusistačiusią visuomenę. Būtent tokiomis aplinkybėmis kūrė XX a. katastrofinio modernizmo literatūros atstovai. Jų kūryba buvo cenzūruota, ignoruojama bei griežtai kontroliuojama. Antrosios Sovietinės okupacijos metais itin klestėjo egzodo rašytojų kūryba. Vienas garsiausių šios krypties atstovų tapo lietuvių prozininkas, teatralas, dramaturgas bei didžiausias novatorius Antanas Škėma.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (891 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Evelina
  • Kaip laimė suprantama visiškai demoralizuotoje visuomenėje?
    10 - 1 balsai (-ų)
Kaip laimė suprantama visiškai demoralizuotoje visuomenėje?. (2018 m. Gegužės 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaip-laime-suprantama-visiskai-demoralizuotoje-visuomeneje.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 28 d. 21:51
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo