Kaip lietuvių literatūroje atskleidžiami individualaus asmens vidiniai prieštaravimai?


Dvylipumas rašinys. Kaip lietuvių literatūroje atskleidžiami individualaus asmens vidiniai prieštaravimai? Remdamiesi pavyzdžiais aptarkite su kokiomis nesuderinamomis priešingybėmis susiduriama ir su kuo nesusitaiko žmogaus prigimtis.


Kaip lietuvių literatūroje atskleidžiami individualaus asmens vidiniai prieštaravimai? Remdamiesi pavyzdžiais aptarkite su kokiomis nesuderinamomis priešingybėmis susiduriama ir su kuo nesusitaiko žmogaus prigimtis.

Žmogus yra vienas iš sudėtingiausių sutvėrimų visatoje. Dažnai elgiamės vienaip, bet galvojame ir jaučiame visai kitaip. Tuomet viduje vyksta dvasinė kova: asmenybė mąsto, kaip gyventi, kaip elgtis, kaip pasiekti savo tikslus, ką pasirinkti ir šios mintys prieštarauja viena kitai. Žmogus, nerandantis vieno kelio ir besiblaškantis tarp dviejų pasaulių – ne retas reiškinys. Prigimties prieštaringumas – tai dvasiniai svyravimai, pasireiškiantys vidine žmogaus jausmų sumišimo kova, apsisprendimų ieškojimu, troškimu įgyvendinti savo gyvenimo siekius, nuo kurių skiria susiklosčiusios sudėtingos aplinkybės, netikėti likimo posūkiai ar kitų žmonių įtaka bei nusistovėjusios tradicijos, gyvenimo stereotipai. Vokiečių – šveicarų poetas, dailininkas. Hermanas Hesė patvirtino, jog Egzistencija be prieštaravimų- nepilnavetė: “...kiekvienas gyvenimas vien per dvilypumą ir prieštaravimus tampa turtingas ir suklesti...“. Taip pat ne vienas lietuvių literatūros kūrėjas palietė žmogaus prigimties prieštaringumo temą savo kūryboje, o ypač aktuali ji tapo XX amžiuje.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 6 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (653 žodžiai)
  • Mokykla
  • Simm
  • Kaip lietuvių literatūroje atskleidžiami individualaus asmens vidiniai prieštaravimai?
    10 - 7 balsai (-ų)
Kaip lietuvių literatūroje atskleidžiami individualaus asmens vidiniai prieštaravimai?. (2016 m. Balandžio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaip-lietuviu-literaturoje-atskleidziami-individualaus-asmens-vidiniai-priestaravimai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 02:38
×