Kaip Lietuvos nepriklausomybės netekimas paveikė lietuvių literatūrą


Kaip Lietuvos nepriklausomybės netekimas paveikė lietuvių literatūrą.


(S. Nėries poezija, Just. Marcinkevičiaus drama "Mažvydas", J. Apučio novelės "Autorius ieško išeities", "Šunelis alksnio viršūnėje")

Alytaus r. Krokialaukio Tomo Noraus - Naruševičiaus gimnazijos IVg. klasės mokinės Viktorijos Kalinauskaitės lietuvių kalbos įskaitos tema.

Dar visai neseniai atšventėme Lietuvos Nepriklausomybės 25-metį. Ilgai lietuviams teko siekti savo tautos laisves ir savarankiškumo. Iškęsta okupacija, represijos, trėmimai ir dar daug kitokių Sovietų Sąjungos agresijos formų. Visos šios žaizdos dar ilgai išliks gyvos tautos atmintyje. Rašytojai, poetai, gebantys jausti žodį, ypač jautriai ir skausmingai išgyveno Lietuvos suvereniteto praradimą 1940 metais. Asmeninės ir visuomenės nuotaikos, iškilusios problemos, laisvės siekiai, meilė Tėvynei sugulė į eilėraščius, noveles bei dramas.

Antrojo pasaulinio karo ir sovietinės okupacijos metais į lietuvių literatūrą rašytojai vėl sugrąžino romantikų pamėgtas Tėvynės išaukštinimo, meilės jai, baimės dėl šalies ateities temas. Visa tai buvo talentingai paslėpti nuo akylų cenzūros akių, kuri rūpinosi, kad spauda, o ypač gerbiamų ir visų vertinamų rašytojų mintys bei kūryba, neskatintų patriotiškumo, antisovietinių idėjų. Viena iš tokių rašytojų yra Lietuvos lakštingala XX amžiaus žymiausia neoromantikė Salomėja Nėris. Iki Antrojo pasaulinio karo, jos eilėraščiai pasižymėjo jausmo grynumu, formos lengvumu, melodingumu, nesudėtinga minties galia.

  • Lietuvių kalba Rašinys
  • Microsoft Word 14 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1148 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Roberta
  • Kaip Lietuvos nepriklausomybės netekimas paveikė lietuvių literatūrą
    10 - 10 balsai (-ų)
Kaip Lietuvos nepriklausomybės netekimas paveikė lietuvių literatūrą. (2016 m. Birželio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaip-lietuvos-nepriklausomybes-netekimas-paveike-lietuviu-literatura.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 04:55
×