Kaip Lietuvos proistorė pristatoma Lietuvos istorijai skirtose knygose


Kaip Lietuvos proistorė pristatoma Lietuvos istorijai skirtose knygose.


Tikslas – Perskaičius pasirinktų knygų dalis, skirtas Lietuvos proistorei palyginti ir išanalizuoti kaip pristatoma Lietuvos proistorė ir kokie esminiai skirtumai išryškėja, kiekvienoje perskaitytoje knygoje.

Tyrimo objektas – Lietuvos proistorė.

Proistorė – tai, laikotarpis iki rašto atsiradimo, tai tam tikra epocha apimanti žemės paviršiaus formavimasi, žmogaus atsiradimą, seniausiąją kultūrą bei priešistorinį žmogaus tautybės klausimą.

Knygoje „Lietuvos istorija“1 , kurią redagavo Adolfas Šapoka, Lietuvos proistorei skirti trisdešimt du puslapiai. Čia pirmiausiai akcentuojamas žemės gyvavimo laikotarpis bei jos paviršiaus kaita: jūros kaitaliojimasis su sausuma, klimato svyravimas, tačiau aiškiai traktuojama, jog mūsų – Lietuvos krašto paviršių galutinai suformavo tik ledynai. Beveik du puslapiai skirti apibūdinti procesui, kaip ledyno pagalba formavosi žemės paviršius bei kaip atsirado mums visiems žinomi vandens telkiniai : Neris, Nemunas ir Merkys. Apie žmogaus ir seniausiosios Lietuvos krašto kultūros istoriją skirti tik trys puslapiai, čia akcentuojami paleolito2 , mezolito3 bei neolito4 laikotarpiai. Šioje teksto dalyje aiškinama, jog dėl gan šilto klimato paleolito laikotarpiu Lietuvoje buvo didžiųjų mamutų, o taip pat ir susidarė gintaras. Mezolito laikotarpiu, klimatas jau buvo panašus į dabartinį, todėl čia jau gyveno pirmieji žmonės-klajoklių gentys – mitę žvėriena ir žuvimis. Šiuo laikotarpiu žmogus jau buvo prisijaukinęs pirmąjį gyvūną – šunį. Apie 3.000 m. pr. Kr. Naujajame akmens amžiuje dar vadinamame neolitu, žmogus tampa sėslus, dirba žemę, augina gyvulius bei išmoksta šlifuoti, taip pagerindamas darbo įrankių kokybę.

  • Istorija Referatas
  • Microsoft Word 32 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1335 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aistė
  • Kaip Lietuvos proistorė pristatoma Lietuvos istorijai skirtose knygose
    10 - 5 balsai (-ų)
Kaip Lietuvos proistorė pristatoma Lietuvos istorijai skirtose knygose. (2016 m. Vasario 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaip-lietuvos-proistore-pristatoma-lietuvos-istorijai-skirtose-knygose.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 15:09
×