Kaip literatūros kritika padeda ugdyti jauno skaitytojo estetinį skonį


Lietuvių rašinys. Remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, paaiškinkite, kaip literatūros kritika padeda ugdyti jauno skaitytojo estetinį skonį.


Savo kalbą pradėsiu Nikolajaus Rubakino žodžiais: „Žmogų išsilavinusį daro tik jo paties vidinis darbas, kitaip sakant, savarankiškas apmąstymas, išgyvenimas, pajutimas visko, ką sužino iš kitų žmonių arba iš knygų“. Taigi, jaunam žmogui didelę įtaką gali turėti literatūros kritika. O ką literatūra reiškia man? Galbūt sunku tiksliai įvertinti jos reikšmę, tačiau literatūra, kaip ir bet kuris kitas meno kūrinys, veikia mūsų vaizduotę ir jausmus. Gera knyga ne tik sukelia susidomėjimą, bet ir moko mus gyventi bei mylėti. Ji skirta ne tik praleisti laisvalaikį, bet ir naudojama kaip mokslo priemonė. Tačiau norint, kad knyga būtų naudinga, reikia gebėti ją suprasti.

Šiais laikais, kai knygynuose yra daugybė įvairiausių knygų, labai sunku išsirinkti tikrai pačias geriausias, kurias verta skaityti, kurios lavina ir ugdo skaitytojo skonį. Tam gali padėti literatūros kritikai. Kiekvienais metais autoritetinga literatūros žinovų komisija išrenka geriausių lietuvių autorių knygų penketukus, iš kurių skaitytojai renka Metų knygas. Apie jas daug rašoma spaudoje, kalbama radijo ir televizijos laidose. Literatūros profesionalų, pačių autorių mintys labai padeda jaunam žmogui apsispręsti, kokias knygas verta skaityti, pasirinkti tik tas, kurios padeda jaunam žmogui tobulėti, suprasti žmogaus vidinį pasaulį.

  • Lietuvių kalba Rašiniai
  • 2015 m.
  • Patitofeo
  • 3 puslapiai (634 žodžiai)
  • Mokykla
  • Lietuvių rašiniai
  • Microsoft Word 16 KB
  • Kaip literatūros kritika padeda ugdyti jauno skaitytojo estetinį skonį
    10 - 6 balsai (-ų)
Kaip literatūros kritika padeda ugdyti jauno skaitytojo estetinį skonį. (2015 m. Kovo 07 d.). http://www.mokslobaze.lt/kaip-literaturos-kritika-padeda-ugdyti-jauno-skaitytojo-estetini-skoni.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 18:53