Kaip meilė vaizduojama Lietuvių literatūroje


Meile lietuviu literaturoje. Kaip lietuviu literaturoje vaizduojama meile. Kaip vaizduojama meile lietuviu literaturoje. Meiles tema lietuviu literaturoje. Meile ir atsakomybe lietuviu literaturoje. Meile kuriniuose. Meiles vaizdavimas lietuviu literaturoje. Meile lietuviu literaturoje rasinys. Kaip vaizduojama meile lietuviu literaturoje?. Rasinys meile lietuviu literaturoje.

Rašinys apie tai kaip meilė vaizduojama lietuvių literatūroje, remiantis Igno Šeiniaus "Kupreliu" ir Salomėjos Nėries kūryba.

Meilė yra labai svarbus jausmas. Tikriausiai be jos mes neįsivaizduotųme tokių dalykų kaip filmai ar spektakliai. Ne išimtis ir lietuviška literatūra, tačiau meilė mūsų kalbos kūriniuose vaizduojama santūriau nei kitų tautų veikaluose. Šis jausmas lietuvių literatūroje dažniausiai pasireiškia kaip meilė tėvynei arba kitam žmogui. Ji neaplenkė ir tokių žmonių, daug ką idėjusių į lietuvių literatūros indėlį, kaip Salomėja Nėris arba Ignas Šeinius.

Salomėja Nėris – visiems žinoma poetė, meilė jos kūriniuose yra emocionali, bet dažnai hiperbolizuojama. Tikriausiai ne kiekvienas pastebėtų rašytojos išgyvenimus jos poezijoje, tačiau jausmus išduoda jos parašyti laiškai. Nėris rašė: „Mes dviese būsim baltoj viršūnėj. Veltui tada grasins sugniaužtos kumštys iš pakalnės!“. Tokius ir panašius vaizdingus žodžius ji rašo laiškuose savo mylimąjam. Poetė suvokė jausmą kaip likimo siųstą išgyvenimą.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2013 m.
  • 1 puslapis (320 žodžiai)
  • Mokykla
  • Dreize
  • Kaip meilė vaizduojama Lietuvių literatūroje
    10 - 1 balsai (-ų)
Kaip meilė vaizduojama Lietuvių literatūroje. (2013 m. Sausio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaip-meile-vaizduojama-lietuviu-literaturoje.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 12 d. 21:08
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!