Kaip mesti rūkyti. Metame rūkyti


Lietuvoje randame beveik visų blogybių, kokių yra rytų ir vakarų pasaulyje. Nagrinėsime tik vieną, kuri veda prie daugelio kitų, t. Y. Tabako vartojimą rūkant, kramtant ir kitais būdais. Tabako gaminių išbandymas ir įprotis rūkyti dažnai yra pirmoji vaiko ar paauglio yda mėgdžiojant tėvą, motiną, vyresnį brolį ar kaimyną paauglį. Pirmieji bandymai paprastai veda prie kitų, dažnesnių, o šie - prie įpročio ir priklausomybės.

Nagrinėsime tik vieną, kuri veda prie daugelio kitų, Pirmieji bandymai paprastai veda prie kitmokslininkai sako, kad jei rūko tėvas, labai tikėtina, jog rūkys ir sūnus, jei rūko motina, dūmą trauks ir sūnus, ir duktė. Jei rūko seneliai, gali būti, kad rūkys ir anūkai visais atvejais atsiras išimčių, bet jų nebus daug, nebent visuomenės orientacija reikšmingai pasikeistų. Įkvėpti mesti rūkyti gali stipri antireklama - jos jėgą rodo vakarų europos ir šiaurės amerikos traukimasis iš tabako dūmų pasaulio. Pavyzdžiui, siekiama visą italiją paversti nerūkymo zona. Vienas po kito amerikos miestai ima drausti rūkyti kavinėse ir restoranuose. Mokslinių tyrimų duomenys nedviprasmiškai įrodė, kad rūkymas žaloja žmogaus organizmą ir silpnina intelektines funkcijas, taip pat sukuria sąlygas kitoms ydoms plėtotis - piktnaudžiavimuiką gali daryti 15 ar 17 metų jaunuolis, kai po daugelio bandymų jis trokšta rūkyti, gerti, švęsti draugų gimtadienius, o kišenėje cento neturi ir yra daug kam prasiskolinęs? Jį gali užvaldyti depresinės ar net suicidinės mintys, mintys vogti, plėšti paauglystėje rūkoma norint atrodyti labiau suaugusiam, subrendusiam, savarankiškam, ieškant naujų draugysčių ir malonumų, siekiant atsipalaiduoti nuo emocinės įtampos rūkoma, nes draugai ir kiti reiprotaujantį asmenį gali sukrėsti vien žvilgsnis į tabaką, kaip augalą. Augdamas tabakas pagamina daugiau kaip 000 chemikalų, rūkant susidaro dar apie 500 dujų ir cheminių dalelių. Gaminant cigaretes pridedama chemikalų dvokui mažinti ir degimo procesui reguliuoti.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (1219 žodžiai)
  • Kaip mesti rūkyti. Metame rūkyti
    10 - 3 balsai (-ų)
Kaip mesti rūkyti. Metame rūkyti. (2011 m. Birželio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaip-mesti-rukyti-metame-rukyti.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 28 d. 00:21
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo