Kaip Norvegija pelnosi iš Europos šiukšlių


Kaip Norvegija pelnosi iš Europos šiukšlių.

Taikant atliekų politiką, didelius pokyčius pajautė ne tik Norvegija, tačiau ir ES šalys. Europa gauna naudos atsikratydama didelio kiekio sąvartynuose pūvančiu šiukšlių, o Norvegija importuodama šiukšles gauna ne tik pinigus, bet ir energijos šaltinį. Šis šaltinis suteikia galimybę aprūpinti sostinę – Oslą pigia šiluma bei energija. Tai palengvino energijos tiekimą atšiauriomis oro sąlygomis. Žvelgiant iš aplinkosaugos perspektyvos, bendrasis siekis turėtų būti šiukšlių kiekio sumažinimas, antrinis panaudojimas to, ką galima panaudoti dar kartą, perdirbimas, ir tik tada ateina eilė ketvirtajam variantui – deginimui bei panaudojimui energetiniais tikslais.

Vystat atliekų politiką Norvegija tik dar labiau apsaugo save nuo rūpesčių, kurie gali ištikti ateityje, dėl naftos bei kitų išteklių išnaudojimo. Investuodami į energijos gavimą gauna ne tik energiją, kuri ženkliai pigesnė, bet ir iš tų pačių perdirbtų atliekų pasigamina kitas prekes. Griežtai kontroliuojant šiukšlių deginimo metu išsiskiriančias dujas, šiukšlių pavertimas energija padėtų sumažinti anglies dvideginio išmetimą perpus per artimiausius 20 metų, Tokį verslą sau leisti gali tik ekonomiškai stipriausios šalys, nes tam reikia didelių investicijų bei aukšto technologinio lygio. Taigi šalis susikrovusi turtus iš naftos gavybos juda ta linkme, kad taptų viena iš ekologiškiausia bei švariausia šalimi pasaulyje.

  • Ekonomika Analizė
  • Microsoft Word 19 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1219 žodžiai)
  • Ernestas
  • Kaip Norvegija pelnosi iš Europos šiukšlių
    10 - 10 balsai (-ų)
Kaip Norvegija pelnosi iš Europos šiukšlių. (2015 m. Lapkričio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaip-norvegija-pelnosi-is-europos-siuksliu.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 23:19
×