Kaip nusidažys augalo stiebas ir žiedas


Kaip nusidažys augalo stiebas ir žiedas (teorinė dalis). Augalo stiebas – tai tarsi intensyvaus judėjimo automagistralė. Vandens ir organinių (neorganinių) medžiagų judėjimas augalo stiebe. Transpiracija vyksta, kai imdamas iš oro fotosintezei reikalingą anglies dvideginį. Vandens garavimas pro lapus. Kaip nusidažys augalo stiebas ir žiedas (praktinė dalis). Hipotezė Aš manau, kad mėlynos gijos atsiras dėl garavimo proceso. Tyrimui reikalingi daiktai Stiklinė vandens Šiek tiek rašalo Kokia nors gėlė Darbo eiga. Iš pradžių gėlė atrodė štai taip. Po trijų valandų buvo pastebėti du mažyčiai pokyčiai. Pačiame viršuje, kraštelis žiedo pamėlynavo. Po 8 valandų (nuo tyrimo pradžios), žiedo viršuje atsirado ryškios mėlynos gijos. Po 11 valandų ant beveik viso žiedo pasimatė aiškios mėlynos gijos. Po dviejų dienų smarkių pasikeitimų nebuvo. Nusprendžiau pakirpti gėlės kotą kad pažiūrėti jos vidų ir tuo pačiu. Stiebo viduje matyti nedideli taškiukai. Trečios dienos vakare gėlė buvo nemažai prasiskleidus. Ketvirtos dienos vakare žiedas buvo pilnai prasiskleidęs. Penktos dienos ryte gėlė buvo visiškai nuvytus, teko išmesti. Ar hipotezė teisinga? Dėja ne, nors ir kote mėlynų gijų atsirado. Apibendrinimas.


Augalo stiebas – tai tarsi intensyvaus judėjimo automagistralė. Stiebo žievėje esančiais rėtiniais indais į šaknis teka lapuose susidariusi gliukozė. O iš šaknų vandens indais vanduo kyla į lapus ir kitus augalo organus, Pakilęs vandens indais pasiekia lapų , pumpurų, žiedų ląsteles. Vanduo kyla į viršų dėl garavimo proceso.

Vandens ir organinių (neorganinių) medžiagų judėjimas augalo stiebe.

Hipotezė: Aš manau, kad mėlynos gijos atsiras dėl garavimo proceso. Nusidažęs vanduo kils rėtiniais indais transpiracijos dėka ir augalas pasisavins vandenį, kartu su rašalo molekulėmis, todėl augalo viduje ir ant žiedo atsiras mėlynų gijų.

Po trijų valandų buvo pastebėti du mažyčiai pokyčiai.

Pačiame viršuje, kraštelis žiedo pamėlynavo. Gerai įsižiūrėjus buvo galima pamatyti blyškias ir plonas mėlynas gijas ant žiedo.

Po dviejų dienų smarkių pasikeitimų nebuvo, žiedas nepasikeitė, tik atsirado mėlynų dėmiu ant gėlės lapo.

  • MS PowerPoint 3753 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (381 žodžiai)
  • Mokykla
  • Jaunius
  • Kaip nusidažys augalo stiebas ir žiedas
    10 - 5 balsai (-ų)
Kaip nusidažys augalo stiebas ir žiedas. (2016 m. Gegužės 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaip-nusidazys-augalo-stiebas-ir-ziedas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 00:34
×