Kaip organizacinės kultūros vertybės atsiskleidžia visuomenėje ir kultūrinėje organizacijoje, televizijos kanale- TV3?


Kaip organizacinės kultūros vertybės atsiskleidžia visuomenėje ir kultūrinėje organizacijoje , televizijos kanale - TV3 ? Klaninę organizacinę kultūrą.


Pradedant analizuoti pačią organizacinės kultūros vertybės ne tik kultūrinėje organizacijoje, bet ir visuomenėje, pirmiausiai reikėtų išsiaiškinti ir suprasti kas tai yra. Šiais laikais organizacinės kultūros funkcijų, apibrėžimų, iškeliamų įdėjų yra nemažai, tad visuomenei vis dažniau kyla sunkumas kiekvieną apibrėžimą atskirti ir tuo labiau atpažinti, pritaikyti organizacijai. O ir pati visuomenė iškelia savąsias vetybės, kuriomis vadovaudamasi, kelia savus pagrindinius tikslus. Todėl šios esės pagrindinis tikslas yra išsiaiškinti ir išanalizuoti kokios organizacinės kultūros vertybės atsiskleidžia pasirinktoje kultūrinėje organizacijoje ir visuomenėje. Šiai analizei atlikti naudojausi literatūra, istorija, pavyzdžiais, kurie leis pasiekti šios analizės tikslą. Kadangi kultūrinių organizacijų pasirinkimas Lietuvoje yra labai platus, šiam iškeltam klausimui analizuoti pasirinkau- Lietuvos televizijos kanalą TV3.

Tad kas yra organizacinė kultūra ir kam ji yra skirta? Organizacinė kultūra įvardija tam tikros organizacijos arba įmonės vertybes, įsitikinimus ir papročius, tradicijas ir t.t. Ši kultūra yra veiksminga ir labai aktuali vadybos priemonė, daranti įtaką kiekvienai Lietuvos ir užsienio organizacijos veiklai ir jos rezultatams, santykiui su visuomene bei aplinka. Pavyzdžiui yra puikiai žinoma, jog kai organizacijose yra nustatytos konkrečios normos, taisyklės ir vertybės, darbuotojai dirba efektyviau, geriau jaučiasi, mažėja nepasitikėjimo, įtampos, nesaugumo pojūtis. Organizacinė kultūra padeda išsilaikyti rinkoje, tapti konkurencinga organizacija, gauti daugiau pelno, užtikrinti ilgalaikę sėkmę , geriau tenkinti vartotojų poreikius, atitikti visuomeninius interesus ir žymiai mažina socialinę įtampą tarp įmonės ir pačios visuomenės. Svarbu nepamiršti, kad organizacinė kultūra dažniausiai apibrėžiama kaip vertybių ir įsitikinimų sistema. (Ilvija Pikturnaitė, Jurgita Paužuolienė, 2013, p.93)

  • Microsoft Word 48 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1405 žodžiai)
  • Kolegija
  • Danguolė
  • Kaip organizacinės kultūros vertybės atsiskleidžia visuomenėje ir kultūrinėje organizacijoje, televizijos kanale- TV3?
    10 - 1 balsai (-ų)
Kaip organizacinės kultūros vertybės atsiskleidžia visuomenėje ir kultūrinėje organizacijoje, televizijos kanale- TV3?. (2016 m. Gruodžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaip-organizacines-kulturos-vertybes-atsiskleidzia-visuomeneje-ir-kulturineje-organizacijoje-televizijos-kanale-tv3.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 27 d. 09:16
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo