Kaip pakito moteriškumo samprata?


Moteriskumo samprata siandien. Kada piešime perlinę vištelę. Bite vilimaite kada piesime perline vistele. Kada piesime perline vistele analize. Bite vilimaite kada piesime perline vistele analize. Kada piešime perlinę vištelę interpretacija. Rasinys apie moteriskuma. Moteriskumas rasinys. Vilimaite kada piesime perline vistele. Kada piesime perline vistele tema.

Kaip pakito moteriškumo samprata?

Xxa. Moterys išsikovojo lygias teises su vyrais. Dabar jos daugiau laiko skiria sau, daugiau dirba, stengiasi kuo daugiau pasiekti gyvemine. Nuo to laiko labai pasikeitė moterų gyvenimas. Bet kaip tokiomis aplinkybėmis pakito moteriškumo samprata?

Moteriškumo samprata labai pakito. Anksčiau moteris buvo siejama su šeima,motinyste, dabar jos taip pat kaip ir vyrai siekia karjeros aukštumų. Gimęs vaikas nebera didžiausias džiaugsmas, o tik kliūtis kažko pasiekti. Apie karjeros siekančią moterį pasakoja bitė vilimaitė novelėje „kada piešime perlinę vištelę? “ kūrinyje pasakojama apie mergaitę, kurios mamai yra labai svarbi karjera. Dukrai reikia motinos šilumos, ji nenori, kad mama išvažiuotų ir paliktų ją vieną. Bet mama, nors ir gali pasilikti su dukra, vis tiek išvyksta. Visai kitokią moterį vaizduoja šatrijos ragana apysakoje „ sename dvare“. Mamatė - inteligentiška, išprususi moteris, begalo mylinti savo vaikus. Ji stengiasi ugdyti vaikų dvasinį pasaulį, jos namuose skamba muzika, vaikai pastebi gamtos grožį, mamatė rūpinasi ir lietuviškumo išsaugojimu. Vis dėlto ji nėra laiminga – jos nesupranta vyras, tačiau mamatė pareigos moteris ir todėl savo asmeninę laimę aukoja dėl šeimos. Taigi moteris šias laikais suvokiama ne vien kaip namų šeimininkė, nebesiejama su motinyste taip kaip anksčiau. Dabar moteris suprantama, kaip bet kuris karjeros siekiantis žmogus.

Moteris, tapusi lygi su vyru tampa veržli, grubi, o ne švelni, gležna. Beveik nebėra darbų, kurie atskirtų moterų ir vyrų pareigas, išskyrus tuos atvejus, kai darbas reikalauja didesnės fizinės jėgos.

  • Lietuvių kalba Rašinys
  • Microsoft Word 20 KB
  • m.
  • 2 puslapiai (509 žodžiai)
  • Mokykla
  • Erika
  • Kaip pakito moteriškumo samprata?
    10 - 1 balsai (-ų)
Kaip pakito moteriškumo samprata?. (2012 m. Kovo 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaip-pakito-moteriskumo-samprata.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 11:21
×