Kaip pakito šeimos samprata?


Seimos vertybes sename dvare. Satrijos ragana sename dvare seimos vertybes. Seimos samprata sename dvare. Namu reiksme sename dvare. Seimos sampratos kaita. Seimos samprata lietuviu literaturoje. Seimos vertybes lietuviu literaturoje satrijos ragana. Satrijos ragana sename dvare seimos samprata. Seimos svarba satrijos raganos kuryboje. Sename dvare poziuris i seima.

Rašinys lietuvių kalbos pamokai. Rašytas 12 klasėje.

Nepaliaujamai bėga metai, o kartu su jais keičiasi ir žmonių pasaulėžiūra, vertybės, paprastų, kasdieniškų dalykų supratimas. Šiandien dažnai verda ginčai dėl to, ką manėme gerai žinantys: kas yra šeima. Vieni teigia, kad šeimos samprata nekinta, kiti, kad nebegalima laikytis įsikibus senųjų stereotipų, nes šeima šiandien jau visai kitokia nei mūsų senelių ar prosenelių laikais. Taigi, kas lemia šeimos sampratos kaitą ir kodėl?

Mūsų visuomenėje visais laikais vyravo patriarchalinis šeimos modelis. Šeimos galva ir išlaikytojas – vyras, visi rūpesčiai krinta ant jo pečių, todėl visi šeimos nariai tiek žmona, tiek ir vaikai privalo jam paklusti, jį gerbti ir neprieštarauti vyro sprendimams. O moteris rūpinasi namų jaukumu, auklėja vaikus, kursto šeimos židinį. Puikus vyro dominavimo šeimoje pavyzdys aprašomas Marijos Pečkauskaitės – Šatrijos Raganos kūrinyje „Sename dvare“. Viena pagrindinių apysakos veikėjų mamatė jaučia neapsakomą potraukį muzikai ir ,vos tik radusi laisvo laiko, skuba skambinti pianinu.

  • Lietuvių kalba Rašinys
  • Microsoft Word 14 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (688 žodžiai)
  • Mokykla
  • Ieva
  • Kaip pakito šeimos samprata?
    10 - 1 balsai (-ų)
Kaip pakito šeimos samprata?. (2012 m. Gruodžio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaip-pakito-seimos-samprata.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 19:38
×