Kaip pasikeis Jungtinės Karalystės migracinė politika po BREXIT įteisinimo?


Įvadas. Migracinė politika prieš brexit. Galima migracinė politika po brexit. Klausimai diskusijai. Išvados. Literatūra.


Nuo 1973 metų Jungtinė Karalystė buvo įstojusi į Europos Sąjungą, būdama ES Jungtinė Karalystė turėjo laikytis solidarumo principo: remiantis Lisabonos sutartimi imigracijos politika reglamentuojama vadovaujantis solidarumo ir teisingo atsakomybės pasidalijimo tarp valstybių narių principu, įskaitant jo finansinius padarinius (sutartis dėl ES veikimo 80 straipsnis).

2016 metų birželo 23 dieną Jungtinėje Karalystėje vyko referendumas dėl pasitraukimo iš Europos Sąjungos. Šis procesas bendrai vadinamas BREXIT (pavadinimas susideda iš dviejų žodžių: British ir exit). 52% britų nubalsavo už išstojimą, 48% nesutiko su pasikeitimais. Imigracijos iš ES rytinių šalių apribojimas buvo viena svarbiausių JK išstojimo iš ES šalininkų temų.

Remiantis oficialiais duomenimis, 2015 metais Jungtinė Karalystė sulaukė 630 tūkst. migrantų, o ją paliko 297 tūkst. žmonių. Grynasis 333 tūkst. gyventojų prieaugis dėl migracijos buvo 20 tūkst. didesnis nei 2014 metais ir savo mastu užima antrą vietą po rekordinio prieaugio. Maždaug pusė iš naujųjų migrantų atvyko iš ES šalių. Davidas Cameronas (buvęs JK premjeras nuo 2010 m. gegužės 11 d. iki 2016 m. liepos 13 d. bei JK Konservatorių partijos lyderis (2005–2016 m.)) planavo pasiekti, kad grynasis gyventojų prieaugis dėl migracijos neviršytų 100 tūkst. žmonių per metus ribos.

Jeigu tendencijos nesikeistų, Jungtinės Karalystės gyventojų skaičius per artimiausius dešimt metų išaugtų 4,1 mln. gyventojų, prognozavo ONS (Office for National Statistics).

Jei britai pasitrauks iš ES praeis ne vieni metai, kol paaiškės tikrosios pasitraukimo pasekmės. Aišku, tai, jog JK pasitraukimas paveiks jos migracijos politiką, bus ribojama laisva migracija, o tai apsunkintų ir pačius britus.

Imigracijos apribojimas galimas pasinaudojant „Australijos balų skaičiavimo pavyzdžiu paremtos imigracijos sistemos“.

Yra galimybė, kad „Brexit“ bus sustabdyta ir JK migracinė politika nesikeis.

  • Microsoft Word 31 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1882 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gabija
  • Kaip pasikeis Jungtinės Karalystės migracinė politika po BREXIT įteisinimo?
    10 - 1 balsai (-ų)
Kaip pasikeis Jungtinės Karalystės migracinė politika po BREXIT įteisinimo? . (2017 m. Rugsėjo 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaip-pasikeis-jungtines-karalystes-migracine-politika-po-brexit-iteisinimo.html Peržiūrėta 2018 m. Gegužės 25 d. 19:59
×