Kaip pasiruošti deryboms


Derybos. Derybų etapai. Pasirengimas deryboms. Pasitikėjimo kūrimas. Bendrų sąlyčio taškų (bendros pozicijos) radimas. Derybų atskyrimas nuo prekybos (sandorio). Pozityvus kritikos priėmimas. Požiūrio keitimas (pagal H. Dėmesys derybų pozicijai. Atviras ir ryžtingas derėjimasis. Gauta informacija. Kitų galios pripažinimas. Idealaus sutarimo pagrindo kūrimas. Laikymasis to, dėl ko susitarta. Etapų modelis su konkrečiais tikslais ir uždaviniais.

– Apgalvokite, kaip būtų galima suskaidyti oponento problemą į smulkesnes dalis, ir tada ieškokite dalinių sprendimų.

– Klauskite oponento patarimo (pvz.: „Kaip jums atrodo, ką galėtume padaryti,kad tai išspręstume?“).

– Keiskite savo pasiūlymus pamažu, orientuodamiesi į kitos derybų šalies norus.

– Ieškokite bendrų laimėjimo – laimėjimo variantų (suraskite, kokiose vietose kitos derybų šalies ir jūsų interesai sutampa ir akcentuokite tas vietas; suraskite,kokiose vietose jūsų interesai skiriasi ir bandykite tai išspręsti abiejų naudai).

– Įvertinkite, kaip kitos derybų šalies ir jūsų interesus gali tenkinti skirtingi sprendimo variantai.

– Įvertinkite pasirinktų sprendimų naudą ir išlaidas (privalumus ir trūkumus).

– Į sprendimą įtraukite visus kiek įmanoma kitos derybų šalies interesus ir numatykite jų pasiekimo galimybes.

– Būkite dėmesingas oponentui – jo kalba, mimika, gestai gali parodyti, kiek jis yra pasiruošęs priimti sprendimą (tai gali rodyti jo atsipalaidavimas, geranoriška veido išraiška, linkčiojimas galva ir pan.).

– Apibrėžkite situacijas: „Kas bus, jeigu...“ (pvz., kita šalis nesilaikys susitarimų arba kas nors pasikeis). Iš anksto numatykite galimų problemų sprendimus, kad vėliau išvengtumėte trukdžių.

– Pabrėžkite jūsų santykių palaikymo ateityje ir nuolatinį ryšio svarbą.

– Padėkokite kitai derybų šaliai už pagalbą, puikias idėjas, abipusį bendra darbiavimą, skirtą laiką ir dėmesį jūsų susitikimui.

– Parodykite norą tuoj pat imtis darbo. Tai galite padaryti susitikimo rezultatus apibendrindami sutartyje ir tikslindami, ką ir kada jūs ir kita derybų šalis įsipareigojate padaryti pirmiausia.

Darbe kurio temos pavadinimas „Derybų etapai‘‘ , buvo pristatyta informacija apie derybų etapus, pristatyti ir apibrėžti patys derybų etapai bei, jų taikymas bei derybų sąvoka.

Darbo pabaigoje yra pateikti literatūros šaltiniai iš kur buvo išrinkta informacija darbui.

  • Verslas Kursinis darbas
  • Microsoft Word 126 KB
  • 2014 m.
  • 14 puslapių (2678 žodžiai)
  • Universitetas
  • Darka
  • Kaip pasiruošti deryboms
    10 - 3 balsai (-ų)
Kaip pasiruošti deryboms. (2014 m. Liepos 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaip-pasiruosti-deryboms.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 07:08
×