Kaip pasiruošti kalbėjimui


Kaip pasiruosti lietuviu kalbejimui. Kaip ruostis kalbejimui. Kaip ruostis lietuviu kalbejimui. Skaidrės kalbėjimui. Kalbėjimo pabaiga. Kaip pasiruosti lietuviu kalbos kalbejimui. Kaip padaryti skaidres lietuviu kalbejimui. Pasiruosimas lietuviu kalbejimui. Medziagos rinkimas kalbai. Įžanga kalbėjimui.

Tai trumpas pristatymas, kuris padės pasiruošt lietuvių kalbėjimui 2012m. Rengimasis kalbai. Temos formuluotė. Kalbos intencija ir tikslas. Kiti ikikomunikacinės fazės elementai. Medžiagos rinkimas. Būtinos trys kompozicinės dalys yra šios. Kalbos struktūra arba kompozicija. Retorinė argumentacija. Kalbos komponavimas.

Suprasti kalbos intenciją yra būtina: jeigu ji neaiški, gali būti neaiškus ir pats tikslas. Tikslas seka paskui intenciją. Tikslas yra išplėtota konkreti intencija. Tarkime, pamokslininko intencija yra įtikinti ir įteigti, o tikslas įtikinti ir įteigti klausytojams, kad Dievo valia yra teisinga.

Exordium, arba įžanga; ja siekiama prikaustyti klausytojų dėmesį, sulaukti jų palankumo, kad jie pasirengtų priimti, o gal net pritarti tam sprendimui, kokį yra numatęs, pagalvojęs ir nori pasiekti kalbėtojas.

Partitio, arba padalijimas; pagrindinė mintis suskirstoma smulkiau, y. iškeliama tezė ir ji padalijama į kelias dalis; arba iškeliamos kelios tezės.

Pabaiga – kalbų pabaiga turi būti grindžiama išvada, kuri natūraliai plaukia iš viso oratoriaus kalbėjimo. Pabaiga turi būti glausta, aiški, tarsi paskutinis svarbus akcentas, kurį turi įsidėmėti klausytojas. Atsižvelgdamas į tai, kokio tikslo siekia labiausiai, oratorius rinksis tam tikrą pabaigos tipą, priderintą prie įžangos, apmąstys ir pritaikys tinkamas retorines priemones.

  • MS PowerPoint 36 KB
  • 2012 m.
  • 39 puslapiai
  • Mokykla
  • Ausrele
  • Kaip pasiruošti kalbėjimui
    10 - 1 balsai (-ų)
Kaip pasiruošti kalbėjimui. (2012 m. Vasario 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaip-pasiruosti-kalbejimui.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 10 d. 16:33
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo