Kaip paskatinti skaityti mokinį, pavargusį nuo mokyklos skaitinių? leisti rinktis knygą pačiam


Tema „Kaip paskatinti skaityti mokinį, pavargusį nuo privalomų mokyklos skaitinių? Geriausias būdas – leisti rinktis knygą pačiam“, – rašo žurnalistė Eglė Devižytė. Aptarkite, kokias knygas renkatės skaityti jūs ir jūsų bendraamžiai.


  Vos ne  kiekvienas mokinys šiais laikais skundžiasi, jog yra priverstas skaityti privalomąją literatūrą. Dažnas mokinys  teigia, jog dėl laiko stokos skaitydami priverstinai, jie nebeturi kada normaliai įsigilinti į kūrinį ir pasiimti viską, ką jis suteikia. Todėl iškyla klausimas ar privalomas skaitymas yra geriausias būdas mokiniui atskleisti kūrinio prasmę, juo domėtis.  O gal geriau  leisti knygą  analizuoti pačiam?  

Privalomoji literatūra yra bevertė šių dienų moksleiviams. Su privalomu skaitymu mokiniai susiduria jau nuo pat pradinių klasių. Įprastai mokytojai mokinius supažindina su knygomis patenkančiomis į privalomąjį sąrašą ir kaži kuriuos liepia analizuoti pamokų metu. Tačiau dažnas susiduria su problema ,jog pateiktos knygos visiškai netraukia ir vos pradėjus skaityti atbaido nuo bet kokio skaitymo. Dėl šios problemos pastaraisiais metais pradedama pastebėti ryškų jaunimo knygų neskaitymą.   Tačiau toks būdas vis labiau tampa nepriimtinas tiek moksleiviams, tiek mokytojams, kurie pastebi, kad mokiniai nebesigilina tiek kiek reikia.Naudos mažai, kai mes nenorime skaityti per prievartą to, kas mums nepatinka.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (739 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Ugnė
  • Kaip paskatinti skaityti mokinį, pavargusį nuo mokyklos skaitinių? leisti rinktis knygą pačiam
    10 - 8 balsai (-ų)
Kaip paskatinti skaityti mokinį, pavargusį nuo mokyklos skaitinių? leisti rinktis knygą pačiam. (2016 m. Gegužės 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaip-paskatinti-skaityti-mokini-pavargusi-nuo-mokyklos-skaitiniu-leisti-rinktis-knyga-paciam.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 05:02
×