Kaip paskatinti skaityti mokinį, pavargusį nuo privalomų mokyklos skaitinių? kalbėjimo potemė


“Kaip paskatinti skaityti mokinį, pavargusį nuo privalomų mokyklos skaitinių? Geriausias būdas – leisti rinktis knygą pačiam“, – rašo žurnalistė Eglė Devižytė Aptarkite, kokias knygas renkatės skaityti jūs ir jūsų bendraamžiai.


Tai, kad mano amžiaus žmonės vis rečiau skaito knygas, nebėra naujiena - laisvalaikį jie mieliau leidžia užsiimdami kitokia veikla ir tolsta nuo literatūros. Kiekvieno žmogaus požiūris į knygas yra labai individualus, kiekvienam patinka skirtingos knygos, tačiau mano atliktoje apklausoje, kurioje dalyvavo daugiau nei 450 žmonių, net 92% žmonių sutiko su žurnalistės Eglės teiginiu ir mieliau renkasi skaityti knygas, kurias išsirenka patys. Taip yra todėl, jog mokykloje analizuojami kūriniai mums yra sunkiau suprantami, kadangi juose aprašoma praeitis, kurioje viskas buvo visiškai kitaip. Grįžtant prie to, ką renkasi skaityti šiuolaikiniai paaugliai, rezultatai parodė, jog patys populiariausi vis dėl to yra meilės romanai, todėl šiandien didžiausią dėmesį skirsiu būtent jiems.

Nepaisant persaldintų meilės istorijų, kartais mums norisi kažko tikro ir gyvenimiško. Kartais jaunam žmogui gali atrodyti, kad gyvenimas gali ir netgi turi būti visuomet lyg rožėmis klotas, todėl tokios knygos, kurios parodo, jog taip, deja, negali būti, yra populiarios. Viena tokių knygų yra 2012m. išleista John Green „Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos“.

  • Lietuvių kalba Kalbėjimo potemės 2018
  • Microsoft Word 23 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (1048 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Deimantė
  • Kaip paskatinti skaityti mokinį, pavargusį nuo privalomų mokyklos skaitinių? kalbėjimo potemė
    10 - 4 balsai (-ų)
Kaip paskatinti skaityti mokinį, pavargusį nuo privalomų mokyklos skaitinių? kalbėjimo potemė. (2016 m. Gegužės 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaip-paskatinti-skaityti-mokini-pavargusi-nuo-privalomu-mokyklos-skaitiniu-kalbejimo-poteme.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 06:35
×