Kaip paskatinti skaityti mokinį, pavargusį nuo privalomų mokyklos skaitinių? Leisti rinktis knygą pačiam


Lietuvių kalbėjimo potemės 2018.

Kaip paskatinti skaityti mokinį, pavargusį nuo privalomų mokyklos skaitinių? Leisti rinktis knygą pačiam.


Šiuolaikinių paauglių nedomina knygos apie indėnus, muškietininkus, jie mieliau skaito pasakojimus, kurie leidžia panirti į fantazijų, paslapčių ir netikėtumų pasaulį, kuriuose veikia įkvepiantys personažai, panašūs į juos pačius. Dažniausiai renkasi knygas, kuriose rašoma apie paauglystėje kylančias problemas, apie gyvenimo paklydimus, skaudžius išgyvenimus, patyčias ar pirmuosius jausmus, šie nebijo juodojo realizmo istorijų. Literatūros žinovai pastebi, kad lietuvių autoriams dar sudėtinga perprasti iš vaikystės į suaugusiųjų etapą žengiančių paauglių pasaulį ir jiems rašyti. O priešingai – užsienio autoriai nenusuko akių nuo savižudybių, anoreksijos, narkotikų, komplikuotų tėvų ir vaikų santykių temų, todėl dažnai paaugliai pasirenka užsienio literatūrą. Jungtinėse Amerikos Valstijose atliktas tyrimas parodė, kad net 93% mokinių, paklausti apie įdomiausią perskaitytą knygą, atsakė labai paprastai – “ta, kurią išsirenku pats”.

Sekanti knyga yra rašytojos Jana Frey “Oras pusryčiams. Kaip aš lioviausi valgyti”. Knygoje gvildenama sudėtinga ir skaudi problema – valgymo sutrikimai, jaunų mergaičių noras būti lieknomis, gražiomis, įtilipti į stereotipų sukurtus rėmus. Pagrindinės veikėjos ir pasakotojos Serafinos gyvenimas pasikeičia persikėlus su šeima gyventi į Vokietiją. Serafina jautėsi per daug sukaustyta bei kompleksuota, todėl laiką leisdavo tik su savo bendraklasiu nepritapėliu – Moze. Išskirtinis bruožas, kuris siejo Mozę ir Serafiną buvo jų apvalumai.

Kaip paskatinti skaityti mokinį, pavargusį nuo privalomų mokyklos skaitinių? Leisti rinktis knygą pačiam. (2016 m. Balandžio 03 d.). http://www.mokslobaze.lt/kaip-paskatinti-skaityti-mokini-pavargusi-nuo-privalomu-mokyklos-skaitiniu-leisti-rinktis-knyga-paciam.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 03:35