Kaip paskatinti skaityti mokinį, pavargusį nuo privalomų mokyklos skaitinių?


Kaip paskatinti skaityti mokinį, pavargusį nuo privalomų mokyklos skaitinių?


Skaitymas - vienareikšmiškai naudinga veikla. Galime pabandyti paskaičiuoti : pirma - skaitymas mažina stresą, antra - praturtina žodyną ir geriname raštingumą, trečia - suteikia mums daugiau kūrybiškumo, ketvirta - gerina koncentraciją, penkta - grožinės literatūros skaitymas padeda geriau įsijausti į kitų žmonių būsenas, šešta - žmonės, kurie skaito, aktyviau balsuoja, lavinasi, domisi kultūra, septinta - skaitymas mažina Alzheimerio riziką.

Tada iškyla natūralus klausimas: jei skaitymas toks naudingas, ką reikia daryti , kad tai jaunimui taptų ne mokyklos prievolę, o malonumą teikiančia veikla? Žurnalistė Eglė Devižytė teigia, kad geriausias būdas paskatinti skaityti mokinį, pavargusį nuo privalomų mokyklos skaitinių, tai leisti rinktis knygą pačiam. Sutinku su jos nuomone, ir argumentuotai paaiškinsiu, kas lėmė mano pritarimą žurnalistei.

Šiais metai buvo atlikta apklausa, kurioje dalyvavo virš 400 mokinių, kurie mokosi dešimtoje klasėje. Ir į klausimą ar jie sutinka su Eglės Devižytės žodžiais, dauguma , kaip ir aš, atsakė teigiamai. Tai gali atrodyti akivaizdi persvara,kai nuomonę išreiškia vien mokiniai, bet man teko pakalbinti ir suaugusiųjų, kurie vieningai tvirtino, jog pasirinkimo laisvė, kada gali pats nupręsti ko tu nori, ir ko tau reikia, turi būti.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (764 žodžiai)
  • Mokykla
  • Rūta
  • Kaip paskatinti skaityti mokinį, pavargusį nuo privalomų mokyklos skaitinių?
    10 - 7 balsai (-ų)
Kaip paskatinti skaityti mokinį, pavargusį nuo privalomų mokyklos skaitinių?. (2016 m. Kovo 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaip-paskatinti-skaityti-mokini-pavargusi-nuo-privalomu-mokyklos-skaitiniu.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 11:55
×