Kaip paveldimas turtas pagal testamentą ir be jo?


Kaip paveldimas turtas pagal testamentą ir be jo? Teismo nutartis.

Pareiškėja prašė, kad po savo motinos mirties būtų pripažinta teisėta paveldėtoja, argumentodama tai tuo, kad ji buvo pradėjusi valdyti mirusiąjai priklausiusį turtą. Pareiškėja nurodė, kad po motinos mirties liko žemės slypas, butas ir namų apyvokos daiktai. Ji teigė, kad turtą buvo pradėjusi valdyti per tris mėnesius po motinos mirties; buvo sutarusi su tėvu , kad jiems lieka po pusė motinos palikimo. Dėl palikimo priėmimo ji nesikreipė, nes neva nežinojo, kad tai būtina.

Pasak pareiškėjos, mirusios motinos sutuoktinis (pareiškėjos tėvas) gyveno tame name, remontavo jį, mokėjo mokesčius. Pareiškėja teigia, kad ji susituokė su savo tėvu. Jis mirdamas testamentu paliko turtą jai. Tačiau kitas suinteresuotas asmuo (manau, kad giminaitis, kuriam taip pat reikia turto) nurodė, kad pareiškėja tame bute negyveno, o butą valdė vienas mirusios motinos sutuoktinis.

Marijampolės apylinkės teismas pareiškėjos pareiškimą atmetė, o suinteresuoto asmes pareiškimą patenkino, nes buvo surinkti įrodymai, kad pareiškėja bute negyveno, o tai, kad paėmę kelis mirusios motinos daiktus, neįrodo, kad pareiškėja pradėjo valdyti palikimą.

Pareiškėja kreipėsi į Kauno apeliacinį teismą, tačiau šis paliko galioti apylinkės teismo sprendimą.

  • Teisė Namų darbas
  • Microsoft Word 21 KB
  • 2015 m.
  • 2 puslapiai (612 žodžiai)
  • Valentinas
  • Kaip paveldimas turtas pagal testamentą ir be jo?
    10 - 3 balsai (-ų)
Kaip paveldimas turtas pagal testamentą ir be jo?. (2015 m. Kovo 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaip-paveldimas-turtas-pagal-testamenta-ir-be-jo.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 07:45
×