Kaip pilietiškumas reiškiasi skirtingų laikotarpių Lietuvos literatūroje? Savo požiūrį pagrįskite pavyzdžiais


Lietuvos pilietiskumo pavyzdziai. Pilietiskumo pavyzdziai įvairiuose laikotarpiuose. Pilietiškumo samprata lietuvių literatūroje. Kaip pilietiskumas reiskiasi lietuvos literaturoje. Pilietiskumas literaturoje. Pilietiškumas literatūros kalboje.

2014m. Kalbėjimo potemė 12 klasei. 20. Kaip pilietiškumas reiškiasi skirtingų laikotarpių Lietuvos literatūroje? Savo požiūrį pagrįskite pavyzdžiais.

Lietuva, palyginus su kitomis šalimis, per trumpą savo amžių patyrė daug puolimų ir represijų, kurios, savaime suprantama, vienaip ar kitaip paveikė šios šalies žmones. Vieni, turėdami galimybių, emigruodavo ar net išsižadėdavo savo tėvynės, kiti trumpam pasitraukdavo ir laukdavo kol viskas nurims. Buvo ir tokių, kurie nepaisydami pavojų ir gresiančių nuobaudų iš visų išgalių stengėsi išlikti savo tautos patriotais bei gynėjais. Ypatingai tai atsispindėjo literatūroje. Rašytojai buvo tie žmonės, kurie sekė šalies gyvenimą, politiką bei nuolat kintančius socialinius procesus. Jie savo pastebėjimais ir patriotinėmis idėjomis dalindavosi su kitais žmonėmis. Žinoma, skirtingais laikotarpiais pilietiškumas literatūroje reiškėsi taip pat skirtingai, nes pilietiškumo samprata formavosi priklausomai nuo tuo metu šalyje esančios padėties. Taigi, savo kalboje norėčiau plačiau papasakoti apie XVIII amžių, XIX amžiaus pabaigą ir XX amžiaus antrąją pusę. Remsiuosi rašytojais, kurie, mano nuomone, puikiai atspindi savo meto patriotiškumo sampratą.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2014 m.
  • 3 puslapiai (1013 žodžiai)
  • Mokykla
  • Gabija
  • Kaip pilietiškumas reiškiasi skirtingų laikotarpių Lietuvos literatūroje? Savo požiūrį pagrįskite pavyzdžiais
    10 - 4 balsai (-ų)
Kaip pilietiškumas reiškiasi skirtingų laikotarpių Lietuvos literatūroje? Savo požiūrį pagrįskite pavyzdžiais. (2014 m. Kovo 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaip-pilietiskumas-reiskiasi-skirtingu-laikotarpiu-lietuvos-literaturoje-savo-poziuri-pagriskite-pavyzdziais.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 09:39
×