Kaip politikoje galima panaudoti socialines problemas


Kaip politikoje galima panaudoti socialines problemas.

Šalies vyriausybė yra pagrindinė institucija sprendžianti tokias problemas. Vienos problemos yra sprendžiamos intensyviau, į kitas kreipiama mažai dėmesio, trečios būną gvildenamos periodiškai. Kodėl ne visos socialinės problemos sprendžiamos vienodai?

Politikai puikiai sugeba manipuliuoti grupėmis žmonių kurie priklauso vienokiai ar kitokiai socialinių problemų grupei. Tai jiems padeda būti populiariems. Ypač tokias tendencijas galima pastebėti prieš rinkimus. Partijos pasirinkusios vieną iš socialiai jautrių problemų šalyje kuriai priklauso dauguma piliečių pradeda berti pažadus tam, kad pritrauktų daugumos rinkėjų balsus. Paprasčiausias būdas -pažadas priimti įstatymą, žadantį problemą išspręsti ar palengvinti, net jei tikimybė labai maža, kad tai pasieks savo tikslą. Nors šitas būdas gerai žinomas jis visada būną efektyvus ir slopina valdžios nepasitikėjimą. Labiausiai veikiantis pažadas kuris patraukia žmones- nedarbo mažinimas, didesni atlyginimai ir kiti gyventojų buitį gerinantys veiksniai.

Prisiminus faktą, kuris kalba apie didelę emigraciją, politikams tai dar viena pagalba, o ne problema. Išvykę žmonės į Lietuvą atsiunčia palyginti daug pinigų ir pagal šį rodiklį esame vieni iš lyderių skaičiuojant vienam gyventojui. Trečdalis atlyginimo atkeliavo iš svetur perlaidų pavidalu. Taigi iš esmės matome vieną aspektą, padedantį žmonėms išgyventi. Vien dėl šitos priežasties šalyje mažėja skurstančiųjų skaičius. Tuo pasinaudoję politikai, ketina „nukirpti“ net kompensacijas už šildymą.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2015 m.
  • 2 puslapiai (876 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ramute
  • Kaip politikoje galima panaudoti socialines problemas
    9.8 - 10 balsai (-ų)
Kaip politikoje galima panaudoti socialines problemas. (2015 m. Kovo 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaip-politikoje-galima-panaudoti-socialines-problemas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 27 d. 17:55
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo