Kaip prengti anketą Empiriniai tyrimo metodai: Anketinis metodas


Empiriniai tyrimo metodai. Anketinis metodas. Anketinis metodas. Anketų rūšys. Anketų rūšys pagal formą. Apie uždaras anketas. Apie atviras anketas. Anketos rengimas. Pilotinis (bandomasis) tyrimas. Anketos klausimų konstravimo reikalavimai. Klausimų rengimo rekomendacijos. Kaip nereikia formuluoti klausimų. Anketos struktūra. Anketos klausimų skalės. Anketos pildymo sąlygos. Anketinės apklausos privalumai. Anketinės apklausos trūkumai. Tyrimo etiniai principai.

Oficiali anketa – tiriamasis nurodo savo pavardę, pateikia kitus savo duomenis. Anoniminė (bevardė) anketa – tiriamasis lieka nežinomas.

Uždara anketa – pateikti klausimai ir atsakymai. Atvira anketa – pateikti klausimai, o atsakymai nepateikti. Tiriamasis įrašo savo atsakymą. Pusiau uždara anketa (mišri) – pateikti klausimai, tačiau atsakymai pateikti tik į kai kuriuos klausimus, o į kitus klausimus (atvirus) tiriamasis įrašo savo atsakymą (nuomonę).

Leidžia tiksliau interpretuoti atsakymus ir juos išreikšti kiekybiškai. Išryškina klausimo esmę, padeda klasifikuoti atsakymus. Maksimaliai numatyti visus galimus atsakymų variantus. Į vieną atsakymą įtraukti tik tikslų atsakymą ( Visi galimi atsakymų variantai turi būti viename lape. Nepateikti per daug atsakymų variantų.

Atviri klausimai naudingi, kai norima išsiaiškinti preliminarią respondentų nuomonę, ieškant visų galimų atsakymų uždarai anketai sudaryti. Atsakymai dažnai subjektyvūs. Dėl atsakymų įvairovės sunku juos apibendrinti.

SVARBU: būti įsigilinusiam į nagrinėjamą temą (literatūros analizė, stebėjimas, interviu, kt.). Klausimai ir atsakymai turi būti suprantami, parašyti taisyklinga kalba. Klausimai ir atsakymai neturi įžeisti tiriamojo. Klausimai ir atsakymai turi atspindėti tikrovę, tiriamą problemą. Atsakymai turi būti išsamūs, aprėpti visus galimus variantus. Anketa turi būti įdomi (pažintinė) ir dominti respondentą, skatinti jo norą atsakinėti, vertinti.

Anketos kokybė, objektyvumas bei teisingas tiriamos problemos atspindys priklauso nuo teisingo klausimų pateikimo: Išlaikyti būtinumą ir aiškumą. Išlaikyti pakankamumą. Atmesti nereikalingus klausimus. Atsižvelgti į respondentų socialines psichologines ypatybes. 2. Pagarbus tyrėjo požiūris į respondentą.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 56 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (982 žodžiai)
  • Lina
  • Kaip prengti anketą Empiriniai tyrimo metodai: Anketinis metodas
    10 - 8 balsai (-ų)
Kaip prengti anketą Empiriniai tyrimo metodai: Anketinis metodas. (2015 m. Lapkričio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaip-prengti-anketa-empiriniai-tyrimo-metodai-anketinis-metodas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 08:15
×