Kaip reiškiasi naujoji cenzūra


Kūrybinė esė ,, Kaip reiškiasi ,, naujoji cenzūra “. Kas yra žiniasklaida , kokie yra žiniasklaidos teisiniai veikimo rėmai. Kaip atsiranda , kaip kuriamos žinios. Žiniasklaidos verlso ir politiniai interesai. Kodėl žiniasklaidos verslas yra išskirtinis , kuo grindžiamas pasitikėjimas? Kas yra ,, ketvirtoji valdžia “, kaip ja piknaudžiaujama. Bibliografinių šaltinių sąrašas.


Žiniasklaida, turi savo prasmės lauką į kurį patenka komunikacija, žurnalistika, leidyba, medijos, VIP, MIP, MIPP, verslas ir kt.. Taip pat žiniasklaida turi savo veiklos sritis – spauda, televizija, internetas, radijas, socialiniai tinklai, knygos, kinas, kompiuteriniai žaidimai. Kasdien renkamės vartoti skirtingas žiniasklaidos rūšis. Žmonės gauna gausybe įvairiausių pranešimų, skirtingus žmones skirtingi pranešimai veikia skirtingai, automatiškai susidaro platesnis žiniasklaidos vartojimas. Žiniasklaidos priemonės konkuruoja ne tik viena su kita dėl mūsų laiko, jos konkuruoja ir su kitomis veiklos sritimis, nesusijusiomis su žiniasklaida. Taip pat žiniasklaida yra skirstoma į keturius požiūrius – vartotojo, žiniasklaidos, visuomenės, struktūrinis-istorinis.

Demokratinių šalių konstitucijose bei įstatymuose apibrėžiamos žodžio ir žiniasklaidos laisvės normos grindžiamos tais pačiais pamatiniais principais. Visuomenės informavimo teisės principuose pabrėžiančiuose silpnesnių šaltinių skleidžiamų nuomonių prioritetą prieš stiprių šaltinių skelbiamas žinias, raginama sulyginti informacijos sklaidos sąlygas ir laiduoti sklandų kuo įvairiausių pranešimų perdavimą. Tai galėtume vadinti kiekybiniais informacijos perdavimą reglamentuojančiais principais, kuriais siekiama plėsti informacijos srautą. Jeigu nepaisoma asmens teisių prioriteto prieš valstybę, paminama saviraiškos laisvė ir nekreipiama dėmesio į nuomonių įvairovę, kiekvienam daugmaž aišku, kad valdžia pasitelkė cenzūrą. Kiek ta cenzūra brutali, o kiek nuolaidi – tai jau detalių, o ne principo klausimas. Kitus tris visuomenės informavimo teisės principus (3, 4, 5), kuriuose pabrėžiama teisė į teisingą informaciją, kalbama apie žalingos informacijos draudimą bei ribojimą ir užsimenama apie atsakomybę už skleidžiamas žinias, galėtume vadinti kokybiniais.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1355 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rytis
  • Kaip reiškiasi naujoji cenzūra
    10 - 3 balsai (-ų)
Kaip reiškiasi naujoji cenzūra. (2018 m. Birželio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaip-reiskiasi-naujoji-cenzura.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 23 d. 20:23
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo