Kaip šiuolaikinės technologijos keičia leksikos ypatybes


Kaip šiuolaikinės technologijos keičia leksikos ypatybes.


Leksika yra greitai kintanti kalbos sistemos dalis: atsiranda naujų žodžių nederančių su bendrinės kalbos normomis. Tai suprantama, kadangi gyvename technologijų amžiuje. Dėl įvairiausių išradimų ir naujovių keičiasi mūsų įpročiai, gyvenimo būdas ir netgi leksika. Šiomis dienomis visuomenės raida ir jos pokyčiai pasidarė gana akivaizdūs. Vienas iš jų – aktyvus šiuolaikinių technologijų naudojimas įvairioje aplinkoje, o bendravimas jas pasitelkus ypač keičia leksiką, darydami jai ir didelę žala ir duodami jai naudos. Kadangi šiuo metu ypač populiarūs yra socialiniai tinklai ir bendravimas juose ne tik kompiuteriu, bet ir telefonu, norėčiau plačiau aptarti ir įrodyti kaip šiuolaikininės technologijos keičia mūsų gimtosios kalbos leksiką.

Visų pirma, bendravimas šiuolaikinėmis technologijomis stipriai skurdina jaunimo žodyną. Juk yra vartojama netaisyklinga leksika. Netaisyklingos kalbos vartojimas kenkia jaunimo raštingumo lygiui. Pasak Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkės Daivos Vaišnienės, technologijos taip gretai kinta, kad sunku pasakyti, kaip mūsų kalba skambės po šimto ar kelių šimtų metų. Šiuolaikinės technologijos jaunimą užvaldė taip, jog norint perskaityti elektroninį laišką ar trumpąją žinutę tenka nemažai pasukti galvą, nes bendraujant net nekreipiame dėmesio ar mūsų leksika taisyklinga ir rašome žodžius nederančius su bendrinės kalbos normomis.

  • Microsoft Word 7 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (825 žodžiai)
  • Mokykla
  • Laura
  • Kaip šiuolaikinės technologijos keičia leksikos ypatybes
    10 - 3 balsai (-ų)
Kaip šiuolaikinės technologijos keičia leksikos ypatybes. (2016 m. Gegužės 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaip-siuolaikines-technologijos-keicia-leksikos-ypatybes.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 19 d. 16:33
×