Kaip sustiprinti sveikatą


Įvadas. Mityba. Fizinis aktyvumas. Tabako vartojimas. Alkoholio vartojimas. Narkotikų vartojimas. Miego režimas. Stresas. Soliariumai. Antsvoris. Vaistų poveikis organizmui. Išvados. Literatūtos sąrašas.

Per didelis kūno svoris yra vertinamas kaip vienas iš svarbiausių rizikos

Nutukę žmonės paprastai būna fiziškai mažiau aktyvūs. Nutukę moksleiviai, ypač paaugliai, kritikai pradėję save vertinti, vengia kūno kultūros užsiėmimų, nes neretai iš jų bendraamžiai šaiposi, tyčiojasi. Tai labai neigiamai veikia žmogaus asmenybę, savęs vertinimą. Reikėtų įtikinti vaiką, kad padedant gydytojui galima pakeisti kūno formas. Nutukimas yra sunkiai išgydoma liga. Tam reikia daug valios pastangų. Vien dieta teduoda laikiną efektą, todėl nutukimas yra gydomas ribojant mitybą ir kartu didinant fizinį aktyvumą. Nutukimo lengviau išvengti negu jį išgydyti, todėl nuo vaikystės būtina mokyti teisingai maitintis ir pakankamai judėti.

Sveikatą stiprinanti elgsena apima tabako, alkoholio, narkotinių medžiagų vartojimą. Žmogus turi žinoti šių svaigalų žalą, tokiu atveju jis pats blaiviai mąstydamas renkasi savo gyvenseną. Mūsų sveikatą įtakoja net seksualinių galimybių neišnaudojimas ar miego režimo nebuvimas. Mityba yra sveikos gyvensenos pagrindas, norint pradėti laimingą gyvenimą būtina labai kreipti dėmesį į tai ką valgome. Nuolatinis stresas labiausiai veikia mąstymą, todėl žmogus turi gebėti valdytis stresinėje situacijoje. Stresas neretai iššaukia staigų svorio kritimą, tačiau Lietuvoje kolkas susiduriame su priešinga problema – antsvoriu. Antsvoris yra dalykas, kurį kiekvienas gali reguliuoti, žmogaus svoris jo sveikatai turi didžiulę įtaką. Norint sveikai gyventi, reikia kreipti dėmesį net į vartojamus vaistus, jų kiekį, sudėtį. Taigi,visi šie veiksniai lemia gerą sveikatą, vengiant, stengiantis reguliuoti jų įtaką pasikeičia ne tik gyvenimo būdas, bet ir mąstysena.

  • Sveikata Referatas
  • Microsoft Word 35 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (2777 žodžiai)
  • Birute
  • Kaip sustiprinti sveikatą
    10 - 2 balsai (-ų)
Kaip sustiprinti sveikatą. (2015 m. Birželio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaip-sustiprinti-sveikata.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 08:40
×