Kaip tėvai paveikia savo vaikų ateitį lietuvių literatūroje?


Lietuvių kalbėjimo potemės 2018.

Kaip tėvai paveikia savo vaikų ateitį lietuvių literatūroje. Antano Škėma, Vincas Mykolaitis – Putinas, Šatrijos Ragana.


Vaikystėje tėvai su vaikais praleidžia didžiąją laiko dalį. Vaikai beveik visada yra tėvų apsuptyje ir globoje, tad galima drąsiai teigti, kad tėvai tikrai daro įtaką savo vaikams. Juk kas yra pirmasis pavyzdys vaikui? Kas visada patars ir atsakys į rūpimą klausimą? Kas paguos ir apsaugos? Kas yra pirmasis vaiko mokytojas? Kas visada išklausys? Ne kas kitas, kaip tėvai. Bet ar tėvų daroma įtaka visada teisingai atsiliepia vaikams? Taigi, norėčiau šiandieną pakalbėti apie tai, kaip tėvai paveikia savo vaikų ateitį ir kokią tai daro įtaką vaikų apsisprendimams, tolimesnių planų kūrimui ir gyvenimo supratimui. Savo kalboje remsiuosi lietuvių literatūros kūriniais, kuriuose gvildenama vaikų ir tėvų santykių tema.

Norėčiau pradėti nuo to, kad tėvai nėra vien tik finansinis šaltinis vaikams, jie taip pat yra pirmieji ir tikrieji gyvenimo mokytojai, kelrodžiai, pavyzdžiai savo vaikams. Tačiau, deja ne visada vaikai tėvams tampa gyvenimo tikslu ar prioritetu. Dažnai tėvai stengiasi apginti vaikus nuo juos supančių aplinkinių blogo ir žiauraus elgesio, nuo smurto ir patyčių, visai pamiršdami apie savo pačių rodomą blogą pavyzdį vaikams, esant šalia jų. O juk vaikus labiau paveikia patys tėvai nei nepažįstami žmonės. Šią tėvų klaidą galima pastebėti vieno žymiausių XX a. vidurio Lietuvos prozininko ir dramaturgo – Antano Škėmos romane „Balta drobulė“.

Kaip tėvai paveikia savo vaikų ateitį lietuvių literatūroje?. (2017 m. Rugsėjo 12 d.). http://www.mokslobaze.lt/kaip-tevai-paveikia-savo-vaiku-ateiti-lietuviu-literaturoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 05:04