Kaip tinkamai išsakyti kritiką


Įvadas. Bendravimo grįžtamasis ryšys. Bendravimo grįžtamojo ryšio skirstymas. Kodėl kritikuojame? Konstruktyvi kritika. Destruktyvi kritika. Kaip tinkamai išsakyti kritiką? Veiksminga pozicija. Kaip atlaikyti kritiką ir pasiekti gerų rezultatų? Išvados. Naudota literatūra.

Darbo tikslai: Išsiaiškinti kas yra bendravimo grįžtamasis ryšys Išanalizuoti kas yra konstruktyvi ir destruktyvi kritika Išsiaiškinti kaip tinkamai išsakyti kritiką Išsiaiškinti kaip sugebėti atlaikyti kritiką.

Kritikuojame dėl daugelio priežasčių, bet dažniausiai pasitaikančios: Pavydas; Pyktis; Nuovargis; Noras atsilyginti už išgirstus karčius kritikos žodžius ir t.t. Pagal pobūdį skiriama konstruktyvi ir destruktyvi kritika.

Kombinuokite teigiamą informaciją su neigiama informacija. Pvz.: “Tu esi puikus virėjas, bet pamiršti susiplauti indus.” Kritikuokite tik elgesį, ne asmenybę. Pvz.: “Tu pavėlavai 15 minučių į susirinkimą.” Duokite panašaus elgesio pavyzdžių iš kitų žmonių gyvenimo. Kritikuokite iš karto elgesiui pasireiškus. Kitu atveju kritika nebus efektyvi.

Tinkamiausia reakcija į kritiką: ramus ir tvirtas požiūris, įdėmus išklausymas, kritikos apsvarstymas ir sugebėjimas neįsivelti į konfliktą. Kritika tėra grįžtamasis ryšys, susijęs su jūsų elgesiu, o ne su jūsų asmenybe.

Kaip atlaikyti kritiką ir pasiekti gerų rezultatų?

Jeigu jus kritikuoja turėdami tam tikrą priežastį, pripažinkite kritikų tiesą.

  • MS PowerPoint 1894 KB
  • 2016 m.
  • 14 puslapių (468 žodžiai)
  • Kolegija
  • Sonata
  • Kaip tinkamai išsakyti kritiką
    10 - 7 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Kaip tinkamai išsakyti kritiką. (2015 m. Balandžio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaip-tinkamai-issakyti-kritika.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 12 d. 23:46
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo