Kaip užmegsti kontaktą? Kaip pradėti bendrauti?


Bendravimas skaidres. Pristatymas apie empatiją. Kontakto užmezgimo taisykles. Bendravimo skaidres. Kaip pradeti bendravima. Empatija aceptacija autentiskumas. Bendravimas+kontakto uzmezgimas.

Kaip uzmegsti kontakta? Bendrieji principai. Empatija, akceptacija. Autentiskumas. Verbalinis bendravimas. Sekmingo bendravimo taisykles. Komunikacija. Yra išskiriami ir kiti komunikacijos, dažniausiai siauresni apibrėžimai. Verbalinio bendravimo principai. Bendravimo procesas. Sėkmingo bendravimo taisyklės.

Pokalbio metu mumyse formuojasi tapatus (autentiškas) kito pašnekovo vaizdas.

Pagrindinė žmonių bendravimo priemonė yra kalba – mūsų sakomi, rašomi ar gestais reiškiami žodžiai ir jų derinimas perteikiant informacijos prasmes. Svarbiausia tai, kad bendravimas yra abipusis procesas.

Tokių bendravimo problemų patiriantys žmonės nemoka tinkamai pasinaudoti paraverbalinės kalbos elementais: savo kūnui nesuteikia besiklausančiojo išvaizdos, per mažai žiūri pašnekovui į akis, per mažai linksi galva, per retai šypsosi, per mažai išreiškia savo susidomėjimą pašnekovu, panaudodami žodelius: „taip“, „suprantu“ ir pan.

Nevykęs pašnekovas, dar nepasakęs nei žodžio, vien savo išvaizda gali sužlugdyti bendravimo sėkmę. Tokiems kalbėtojams norisi priminti seną išmintį: „Prieš paleisdamas į darbą liežuvį, įsitikink, ar įjungtos tavo smegenys.“.

Retorikos mokslas teigia, kad giliausią įspūdį bendraujantieji vienas apie kitą susidaro per pirmąsias septynias kontakto sekundes ir per tą laiką suspėja susikurti savo stereotipą: „simpatiškas“ ar „nesimpatiškas“.

Nuo to, kaip jūs kalbėsite, kokie bus jūsų gestai ir mimika, priklausys jūsų kontaktas (sėkmingas ar nesėkmingas) su pašnekovu. Bendraujanti asmenybė tapatinama su jo balsu ir su kalbėjimo ypatumais. Balsas ir kalbėjimo maniera yra labai svarbūs sėkmingo bendravimo elementai.

Atviri neverbalinės kalbos veiksmai (gestai, judesiai, kūno poza, veido išraiška) yra akivaizdūs, todėl juos būtina reikšti taip, kad pašnekovas priimtų ir suvoktų perduodamą informaciją.

  • Psichologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 1060 KB
  • 2012 m.
  • 22 puslapiai (578 žodžiai)
  • Renata
  • Kaip užmegsti kontaktą? Kaip pradėti bendrauti?
    10 - 1 balsai (-ų)
Kaip užmegsti kontaktą? Kaip pradėti bendrauti?. (2012 m. Birželio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaip-uzmegsti-kontakta-kaip-pradeti-bendrauti.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 21:16
×