Kaip vaizduojama emigranto dalia XX a. II pusės ir šiuolaikinėje lietuvių literatūroje? kalbėjimo potemė


Kaip vaizduojama emigranto dalia XX a. II pusės ir šiuolaikinėje lietuvių literatūroje? Savo mintis pagrįskite pavyzdžiais.


Dauguma žmonių gerai prisimena ar žino iš pasakojimų ir skaitytų knygų apie sovietinius laikus, kai žmonės negalėjo pamatyti, kas dedasi už tūkstančio kilometrų, ką veikia ir kaip gyvena jų artimieji, giminės, draugai , kitaip sakant- pokario emigrantai. Tačiau ir dabar sutinkame šį reiškinį – emigraciją. Emigracijos sąvokai pavadinti lietuviai turi net keletą žodžių, t.y. emigracija, išeivija, egzilis ir diaspora. Išeivija dažniau vadinami pokario laikų išeiviai, o tikrieji emigrantai suvokiami kaip pastaruosius dešimtmečius į kitas šalis emigravę, daugiausiai dėl ekonominių ir politinių tikslų žmonės. Emigracijos tema Lietuvių kūrėjams niekada nebuvo svetima, jau XX a. pradžioje Vincas Krėvė parašė apsakymą „Vis toji Amerika, kad ji prasmegtų“, Lazdynų Pelėda apysakose „Klajūnas“ ir ,, Vanka “ vaizdavo emigraciją kaip viską žlugdantį, atimantį vertybes reiškinį. O XX a. II pusėje išeivijos spaudoje pasirodęs Antano Škėmos psichologinis romanas ,,Balta drobulė“ iš karto sukėlė aistringą polemiką. Nuo Nepriklausomybės atkūrimo lietuvių literatūra vis plačiau įsijungė į pasaulinį kultūros procesą. Tačiau ir šiais laikais rašytojai nevengia emigracijos temos. Ir visgi šia tema yra parašyta nemažai, ir kiekvieno skirtingo laikotarpiu emigrantas vaizduojamas kiek kitaip.

Daugelis Lietuvoje likusių žmonių nepabijo pilti „gražiausių“ žodžių ant emigrantų galvų.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 18 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1163 žodžiai)
  • Mokykla
  • Monika
  • Kaip vaizduojama emigranto dalia XX a. II pusės ir šiuolaikinėje lietuvių literatūroje? kalbėjimo potemė
    10 - 10 balsai (-ų)
Kaip vaizduojama emigranto dalia XX a. II pusės ir šiuolaikinėje lietuvių literatūroje? kalbėjimo potemė. (2016 m. Kovo 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaip-vaizduojama-emigranto-dalia-xx-a-ii-puses-ir-siuolaikineje-lietuviu-literaturoje-kalbejimo-poteme.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 02:31
×