Kaip XVI a. poezija lotynų kalba pagrindžia lietuviškąją tapatybę ir individualumą?


Lietuviskos tapatybes paieskos rasinys. Rašinys lietuviškos tapatybės paieškos. Lietuviskos tapatybes paieskos. Rašynys apie indavidualuma. Pastraipa tapatybes paieskos. Lietuvos istorija gedos poezijoje rašinys. Lietuvos tapatybes paieskos rasinys. Tapatybes paieskos rasinys.

Kaip xvi a. Poezija lotynų kalba pagrindžia lietuviškąją tapatybę ir individualumą?

Šlovingi Lietuvos istorijos įvykiai savaime prisižymi didžiuliu patrauklumu. Apie juos norisi pasakoti, knieti nurodyti ir aptarti reikšmingas aplinkybes. Didelį indėlį mūsų istorijos įamžinime turėjo XVI a. šviesuoliai, kurių kūriniai tapo reikšmingu fenomenu lietuviškajai tapatybei apibrėžti.

Renesanso metu, ieškant Lietuvos valstybės šaknų, buvo pradėtos pirmosios lietuvių tapatybės paieškos. Rusėniškai rašyti metraščiai pasakoja apie legendinį protėvį, Romos didiką Palemoną, kuris buvo paties Romos imperatoriaus giminaitis. Šis patriotinis mitas sukurtas kilus pavojui Lietuvos nepriklausomybei. Juo norima parodyti, jog kilmės atimti neįmanoma, todėl su ja siejamas valstybingumas, nes netgi sugriovus valstybę, jos aukščiausieji simboliai išlieka įrašyti kilmės mite. Taigi, žinant savo kilmės istoriją, žmonės gali jaustis ne tik pilnaverčiais savo valstybės piliečiais, bet ir turėti vieną pagrindinių tautinės savimonės pagrindų.

  • Lietuvių kalba Rašinys
  • Microsoft Word 11 KB
  • 2013 m.
  • 1 puslapis (359 žodžiai)
  • Mokykla
  • Alina
  • Kaip XVI a. poezija lotynų kalba pagrindžia lietuviškąją tapatybę ir individualumą?
    10 - 3 balsai (-ų)
Kaip XVI a. poezija lotynų kalba pagrindžia lietuviškąją tapatybę ir individualumą?. (2013 m. Kovo 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaip-xvi-a-poezija-lotynu-kalba-pagrindzia-lietuviskaja-tapatybe-ir-individualuma.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 03:23
×