Kaip žmogaus kalba atspindi jo gyvenseną ir vidinį pasaulį


Kaip žmogaus kalba atspindi jo gyvenseną ir vidinį pasaulį.

Tačiau norėčiau aptarti ir priešingą variantą, kuomet pagal žmogaus kalbėjimą mes galime nustatyti, kad asmuo nėra atradęs gyvenimo prasmės, yra neišprusęs ir nekultūringas. Norėčiau aptarti mūsų žemąjį visuomenės sluoksnį – alkoholikus ir gatvės jaunimą. Juk turbūt visi esame susidūrę su žmonėmis, kurie nuolat keikiasi, vartoja netaisyklingą leksiką, nevengia rusiškų žodžių. Dažnai tokių žmonių kalbas būna netgi sunku suprasti. Jose neretai nebūna nė menkiausio loginio ryšio. Iš to mes gauname signalą, kad žmogus yra neišsilavinęs, nekultūringas ir jo pasaulėžiūra yra netaisyklinga. Net ir internetas yra „prikimštas“ tūkstančių video, kuriuose vaizduojami gyvenime pasiklydę žmones, neturintys jokių dvasinių vertybių. Taigi, žmogaus kalba mums gali parodyti ne tik teigiamas individų savybes, tačiau ir neigiamas.

Apibendrinant norėčiau pasakyti, kad kalba toli gražu nėra vien tik komunikavimo priemonė. Net nesusimąstome, kiek daug galime nuspręsti vien pasiklausę žmogaus kalbėjimo. Dažnai kalbėjimo manieros, vartojama leksika, bei tembras mums gali pasakyti kur kas daugiau nei pats kalbėjimo turinys. Tad tikrai sutinku su teiginiu, kad žmogaus kalba mums atspindi jo gyvenseną bei vidinį pasaulį.

  • Microsoft Word 12 KB
  • 2015 m.
  • 2 puslapiai (744 žodžiai)
  • Mokykla
  • Dalius
  • Kaip žmogaus kalba atspindi jo gyvenseną ir vidinį pasaulį
    10 - 6 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Kaip žmogaus kalba atspindi jo gyvenseną ir vidinį pasaulį. (2015 m. Balandžio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaip-zmogaus-kalba-atspindi-jo-gyvensena-ir-vidini-pasauli.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 17:05
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo