Kaklaraiščio istorija


Kaklaraiščio istorija. Kaklaraiščio metamorfozės. Menas užrišti kaklaraištį. Mazgai. Peteliškė (varlytėKaklaskarė. Kaklaraiščiai. Šaltiniai.

Apie peteliškes sakoma, kad ant jos niekada neužkris maisto ir tai vienintelė alternatyva vyrui, kuris nemėgsta nešioti kaklaraiščių, bet vis tiek nori būti tinkamai apsirengęs.

Kažkada apie šią aprangos detalę buvo atsiliepta nepagarbiai – „viskas sugrūsta atgal“. Holivudo filmuose peteliškė simbolizuoja ekscentriškumą, nuobodumą, keistoką individualumą (Robinas Day, Jerry Lewisas, Pee Wee Hermanas), tačiau gera žinia peteliškių mėgėjams – dabar ji tapo madingu aksesuaru, kurį nešioja dizaineris Tomas Fordas, hiphopo žvaigždė Kanya Westas ir kiti.

XVII a. pabaigoje tapo madingos kaklaskarės-kaklaraiščiai, kurie buvo rišami puošniu kaspinu ir dideliu mazgu.

Juos ypač pamėgo ekscentriški jaunuoliai, kurie Anglijoje imti vadinti „makaroni“ (nuo angl. macaroni – frantas), o Prancūzijoje „inkruajablis“ (nuo pranc. incroyable – neįtikėtinas), taip pat „mervejė“ (nuo pranc. merveilleux – stebuklingas, ypatingas). Šie apibūdinimai vartojami ir šiomis dienomis.

Kaklaskarė išryškina sportiškumą ir suteikia lengvumo oficialiems drabužiams. Bet ne visiems vyrams patinka toks niuansas ir jiems labiau prie širdies aiškus skirtumas tarp oficialaus ir kasdienio aprangos stiliaus nei viduriukas, kurį galima sukurti rišant kaklaskarę. Yra vyrų, kurie nejaukiai jaučiasi prasegta marškinių apykakle, nes kaklas atrodo per daug atviras, o aprangos stilius pernelyg familiarus, todėl jiems puiki išeitis – pasirinkti kaklaskarę ir parodyti, kad jie išmano aprangos etiketą.

  • Dizainas Referatas
  • Microsoft Word 613 KB
  • 2014 m.
  • 8 puslapiai (1341 žodžiai)
  • Indrė
  • Kaklaraiščio istorija
    10 - 4 balsai (-ų)
Kaklaraiščio istorija. (2014 m. Spalio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaklaraiscio-istorija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 13:43
×