Kaklo įtvarų tipai ir gamybos technologija


Kaklo įtvarų tipai ir gamybos. Technologija. Turinys. Įvadas. Kokios traumoms esant naudojami įtvarai,Nauda po traumos. Reikalvimai įtvarams. Tipai, palyginimas. Medžiagos, jų savybės. Gamybos technologija. Pasauliniai eksportuotojai. Literatūra.


Ortopedija – chirurgijos šaka, kuri nagrinėja kaulų, raumenų, sausgyslių t.y. judamojo aparato deformacijas, kitimus, galimus jų išvengimų būdus. Deformacijos yra gydomos chirurginėmis operacijomis (pvz. osteosintezė, plastinė operacija) bei neoperaciniais būdais (pvz. gydomoji mankšta). Ši chirurgijos šaka siekia laikus, kai dar prieš 2000 metų pradėta koreguoti deformacijos perlaužiant kaulą.

Pažangesni ortopedijos pagrindai imti nagrinėti XVI-XVII amžiuje, kai buvo išplėstas suvokimas apie kaulų sandarą, raumenų struktūrą ir susirgimus. Tokios operacinės terapijos kaip kaulų, sąnarių operacijos, jų pašalinimas ar sutvirtinimas buvo pradėtas XVIII-XIX amžiuje.

Ortopedijos šaka nenustoja tobulėti iki šių laikų – padeda žmonėms greičiau atsistatyti po traumų, operacijų ir tuo pačiu grįžti į savo normalią būklę. Dažniausiai pacientams skiriamos ortopedinės priemonės – rankų ir kojų protezai (po plaštakų, dilbio, žąsto, pėdos ar šlaunies operacijų), rankų ir kojų įtvarai, kurie naudojami po kaulų lūžių, arba raiščių patempimų ir uždegiminių procesų, fiksuojamieji, koreguojamieji korsetai naudojami po stuburo traumų (lūžiai, išnyrimai), stuburo iškrypimų (skoliozė) bei stuburo diskų išvaržų. Kaklo įtvarai priskirimai prie stuburinės dalies ortopedinių įtvarų ir yra labai svarbi priemonė gydymo etape, bei iškart po traumos. Tyrimai rodo, kad kaklo įtvarai dažniausiai naudojami po automobilių avarijų ir kasmet jie taikomi 6,7 mln. žmonių. Kaklo skausmas yra viena iš labiausiai paplitusių sveikatos problemų tarp JAV piliečių. Šiame referate nagrinėsiu būtent kaklo įtvarus, jų tipus, gamyboje naudojamas medžiagas bei gamybos technologiją.

  • Microsoft Word 462 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1263 žodžiai)
  • Universitetas
  • Andrius
  • Kaklo įtvarų tipai ir gamybos technologija
    10 - 1 balsai (-ų)
Kaklo įtvarų tipai ir gamybos technologija. (2017 m. Lapkričio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaklo-itvaru-tipai-ir-gamybos-technologija.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 28 d. 18:10
×
146 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo