Kaklo slankstelių traumos, pirmoji pagalba, gydimas, reabilitacija


Kaklo traumos. Kaklo trauma. Kaklo slanksteliai. Pasekmes po stuburo kaklo antro slankstelio panirimo. Kaklo trauma reabilitacija. Slankstelio panirimas. Kaklo slankstelio trauma. Kaklo suzalojimai. Kaklines stuburo trauma. Kaklo slankstelio panirimas gydymas.

Kaklo slankstelių traumos, pirmoji pagalba, gydimas, reabilitacija. Pakaušio gumburų lūžimai. Atlanto - okcipitalinė dislokacija. Atlantoaksialinis panirimas. Atlanto lūžimai. Ašies lūžimai. Danties lūžimai. Gydimas. Operacija. Medikamentai. Nugaros smegenų kraujotakos ir mitybos užtikrinimas. Reabilitacija. Pirmoji pagalba. Literatūros sąrašas.

Anatomiškai stuburas yra skirstomas į kaklinę, krūtininę ir juosmeninę dalis. Kaklinė dalis yra laisva, judesiai yra plačios amplitudės, kaklinė stuburo dalis palaiko galvą. Dėl minėtų savybių ši stuburo dalis yra dažniausiai traumuojama. Kaklinė stuburo dalis lūžtai ir nervinės struktūros pakenkiamos dažniausiai ne dėl tiesioginio smūgio, o dėl staigių galvos ir kaklo judesių.

Kaklinėje stuburo dalyje yra nugaros smegenų dalis (segmentai), įnervuojantys rankas, bei nugaros smegenų laidai,  besileidžiantys žemyn į likusias  kūno dalis (krūtinę, liemenį, kojas).

Kaklinės stuburo dalies smegenų sužalojimai yra patys sunkiausi ir labiausiai pavojingi gyvybei – sutrinka ne tik galūnių, vidaus organų, bet ir kvėpavimo funkcija. Esant visiškam nugaros smegenų pakenkimui ligoniai lieka sunkūs invalidai.

Jav per metus kaklo traumų būna nuo 28 iki 50 pacientų milijonui gyventojų (. 8-. 0/100 000). Penktadalis trauminės kilmės kaklo slankstelių nestabilumas bus kvadriplegijos (visų galūnių paralyžiaus) priežastimi. Nevisiško pažeidimo atveju: 25% ateityje neturės jokios neurologinės simptomatikos, 55% - išlieka nevisiško mielito (dalinio nugaros smegenų pakenkimo) ar radikulopatijos (nugaros smegenų šaknelių pakenkimo) simptomskausmo plitimas į rankas, rankų aptirpimas, rankų silpnumas (jei pažeistos nervinės šaknelės ar stuburo smegenys).

Apatinės kūno dalies paralyžius: nėra arba sumažėję jutimai, sutrikę ar išnykę judesiai kojose, šlapinimosi ir tuštinimosi sutrikimai (jei pažekakliniai sužeidimai skirstomi į viršutinio kaklo (c0-c2; 25%) ir apatinio kaklo (c3-c7; 75%) pažeidimus.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2012 m.
  • 6 puslapiai (1582 žodžiai)
  • Kolegija
  • Zigmantas
  • Kaklo slankstelių traumos, pirmoji pagalba, gydimas, reabilitacija
    10 - 4 balsai (-ų)
Kaklo slankstelių traumos, pirmoji pagalba, gydimas, reabilitacija. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaklo-slanksteliu-traumos-pirmoji-pagalba-gydymas-reabilitacija.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 02 d. 07:06
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo