Kalba elektroninėje terpėje


Įvadas. Elektroninio diskurso kalbos ypatybės. Formalieji kompiuteriu renkamo teksto reikalavimai. Pasvirasis brūkšnys. Tarpai. Kabutės. Skliaustai. Brūkšnys. Nekalbinių simbolių vartojimas. Išvados. Literatūra.

Interneto atsiradimas XX amžiuje gerokai pakeitė įprastinius laisvalaikio leidimo būdus: vis mažiau laiko imta skirti tiesioginiam bendravimui, teatrui, koncertams, savęs tobulinimui, o vis delto dažniau mes savo laisvą laiką praleidžiame prie kompiuteriaus ekrano. Šiais laikais jau nebestebina, tai, kad kiekviena šeima savo namuose turi kompiuterį bei internetą. Taigi galime daryti išvada, kad kompiuteris ir internetas yra neatsiejama mūsų gyvenimo dalis.

Bendravimas internetu yra naujausias žmonių komunikacijos būdas. Šios sryties galima skirti dvi svarbiausias dalis: informacinę (svetainės, duomenų bazės) ir komunikacinę (elektroninis paštas, bendravimas naujienų grupėse, SMS žinutės). Nors internetu bendrauja daugybe žmonių, bet nevisi moka taisiklingai rašyti elektroninius laiškus bei bendrauti internetu (socialiniuose puslapiouse) ir k.t. Taip atsirado nauja kalbos stiliaus atmaina – elektroninis diskursas. Diskursas apima visą komunikacijos aktą: be teksto, ir dalyvius, situaciją, kontekstą, nekalbinės raiškos priemones (gestus, mimiką).

Darbo tikslas: Apžvelgti lietuvių kalbos vartojimą elektroninėje terpeje.

Uždaviniai:

1.Apžvelgti elektroninio diskurso kalbos ypatybes.

2.Apžvelgti skyrybos ženklus, kaip reikėtu taisiklingai vartoti.

3.Apžvelgti nekalbinių simbolių vartojima internetinėje terpėje.

  • Kalbos kultūra Referatas
  • Microsoft Word 34 KB
  • 2013 m.
  • 9 puslapiai (1302 žodžiai)
  • Kolegija
  • Rimvydas
  • Kalba elektroninėje terpėje
    10 - 2 balsai (-ų)
Kalba elektroninėje terpėje. (2013 m. Birželio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/kalba-elektronineje-terpeje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 16:06
×