Kalba gali būti ir manipuliavimo priemonė. Kaip ir iš ko atpažinti, kada kalbėtojas manipuliuoja, kaip manipuliavimo išvengti? - Kalba, 10 kalbėjimo potemė


Kalba manipuliavimo priemone. Manipuliavimas kalba. Manipuliavimas. Kalba kaip manipuliavimo priemone. Kalba gali būti manipuliavimo priemonė. Kalbos manipuliavimas. Manipuliavimo priemones. Kalba - manipuliavimo priemone. Kaip isvengti manipuliavimo. Kalba manipuliavimas.

12 klasės kalbėjimas. Kalbėjimo potemė 2013m. Tema: Kalba. 10 potemė. Kalba gali būti ir manipuliavimo priemonė. Kaip ir iš ko atpažinti, kada kalbėtojas manipuliuoja, kaip manipuliavimo išvengti? Savo įžvalgas argumentuokite pavyzdžiais.

Prisiminkime, manipuliacija yra viena iš psichologinio poveikių formų. Šiuo poveikiu siekiama pastūmėti auką daryti tai, kas yra naudinga manipuliatoriui. Tačiau tai gali visiškai nesutapti su paties asmens – manipuliatorius aukos siekiais ir vertybėmis. Pagrindinis manipuliatoriaus tikslas yra kontroliuoti, valdyti kito žmogaus elgesį. Įdomu yra tai, kad agresorius elgiasi taip meistriškai, kad aukai susidaro įspūdis tarsi ji/jis pats valdo savo elgesį. Psichologinės manipuliacijos yra labai dažnai naudojamos verslo struktūrose siekiant priversti partnerį priimti sprendimus, kurie būtų palankūs manipuliatoriui.

Svarbu prisiminti, kad visos bazinės strategijos tik nukreipia gynybines reakcijas tam tikra linkme. Gyvenime jie dažnai pasirodo kartu ir persipina tarpusavyje. Pvz., dažna moterų gynybinė reakcija yra „verkdama išbėgo iš namų“. Šioje gynyboje persipina ir išėjimas, ir valdymas. Šių gynybos strategijų efektyvumas labai priklauso nuo konkrečios situacijos ypatumų, taip pat charakteristikos ir galimybių.

Taigi galima drąsiai teigti, kad augdami dvasiškai, skleisdami savo unikalumą, mes stiprėjame ir vertiname augimą ir unikalumą žmonėse. Tuomet manipuliacijų nereikia, nes išmokstame gerbti, aptarti, suprasti, pasikalbėti, susitarti, išklausyti, suderinti, ieškoti sprendimų ir nuoširdžiai bei atvirai bendrauti. Be abejonės, mes, net jei ir nesame labai įpratę reflektuoti savo išgyvenimus, kasdieniame gyvenime jaučiame šiuos jausminius indikatorius. Verta susimąstyti, apie ką jie liudija kiekvienu konkrečiu atveju.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 14 KB
  • 2013 m.
  • 2 puslapiai (815 žodžiai)
  • Mokykla
  • Kalba gali būti ir manipuliavimo priemonė. Kaip ir iš ko atpažinti, kada kalbėtojas manipuliuoja, kaip manipuliavimo išvengti? - Kalba, 10 kalbėjimo potemė
    10 - 1 balsai (-ų)
Kalba gali būti ir manipuliavimo priemonė. Kaip ir iš ko atpažinti, kada kalbėtojas manipuliuoja, kaip manipuliavimo išvengti? - Kalba, 10 kalbėjimo potemė. (2013 m. Vasario 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/kalba-gali-buti-ir-manipuliavimo-priemone-kaip-ir-is-ko-atpazinti-kada-kalbetojas-manipuliuoja-kaip-manipuliavimo-isvengti---kalba-10-kalbejimo-poteme.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 05:58
×