Kalba gali būti ir manipuliavimo priemonė Kaip ir iš ko atpažinti, kada kalbėtojas manipuliuoja


Kalba gali būti ir manipuliavimo priemonė Kaip ir iš ko atpažinti, kada kalbėtojas manipuliuoja.


ĮŽANGA: a) kas yra manipuliacija; b) manipuliavimo priemonės ir funkcijos; c) manipuliacija literatūroje ir viešoje erdvėje.

DĖSTYMAS. Kalba gali būti ir manipuliavimo priemonė.

IŠVADOS: a) manipuliacijos galime išvengti; b) be manipuliacijos sugebėsime geriau suprasti žmogų.

Manipuliacija yra bet koks elgesys, nebūtinai žodžiai, ir ji nieko gero neatneša. Būdingiausias manipuliacinio elgesio bruožas – siekimas sukelti tam tikrą reakciją. Jei žinau, kaip supykdyti partnerį, tai ir supykdau – tai jau manipuliacija, bet jei kažką sakau ar darau negalvodamas apie kito reakciją, - tai nebus manipuliacija. Vaikas jau nuo pirmų gyvenimo mėnesių pradeda suvokti, kad gali paveikti kitų žmonių elgesį ir emocijas. Kūdikis pradeda verkti, ir visi prie jo pribėga. Vadinasi, rėkimu galima gauti visko, ko nori. Vaikas auga, ir jo manipuliacija tampa vis sudėtingesnė. Tėvams ir tuo labiau seneliams jau jas sunku suprasti, o ir suprantant ne visada lengva nepaklusti mylimam vaikui. Svarbiausia, kad ir manipuliatorius ne visada sąmoningai suvokia, kaip galima elgtis kitaip. Juo labiau turėtume būti atlaidūs manipuliatoriams, kad manipuliuojame kiekvienas tik skirtingą laiko dalį ir skirtingais tikslais.

Verbaliniame bendravime naudojami kalbos ženklai tarp dviejų ar daugiau žmonių.

  • Lietuvių kalba Rašinys
  • Microsoft Word 21 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1163 žodžiai)
  • Mokykla
  • Viktorija139
  • Kalba gali būti ir manipuliavimo priemonė Kaip ir iš ko atpažinti, kada kalbėtojas manipuliuoja
    10 - 8 balsai (-ų)
Kalba gali būti ir manipuliavimo priemonė Kaip ir iš ko atpažinti, kada kalbėtojas manipuliuoja. (2016 m. Kovo 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/kalba-gali-buti-ir-manipuliavimo-priemone-kaip-ir-is-ko-atpazinti-kada-kalbetojas-manipuliuoja.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 20:41
×